Switche Grandstream – Seria GWN7800

Seria GWN7800 to zarządzane przełączniki sieciowe warstwy 2+, które pozwalają małym i średnim przedsiębiorstwom budować skalowalne, bezpieczne, wysokowydajne i inteligentne sieci biznesowe, które są w pełni zarządzalne. Obsługuje zaawansowane VLAN dla elastycznej i zaawansowanej segmentacji ruchu, zaawansowane QoS dla priorytetyzacji ruchu sieciowego, IGMP Snooping dla optymalizacji wydajności sieci oraz kompleksowe funkcje bezpieczeństwa chroniące przed potencjalnymi atakami. Modele PoE zapewniają inteligentne dynamiczne wyjście PoE do zasilania telefonów IP, kamer IP, punktów dostępu Wi-Fi i innych punktów końcowych PoE. Serią GWN7800 można zarządzać na wiele sposobów, w tym za pomocą kontrolera sieci lokalnej wbudowanego w interfejs. Seria jest również obsługiwana przez GWN.Cloud i GWN Manager, platformę do zarządzania Wi-Fi w chmurze i on-premise.

Pozycjonowanie produktu

Seria GWN7800 – klasy korporacyjnej – to idealne zarządzalne przełączniki sieciowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przełączniki mogą być łatwo zarządzane i konfigurowane poprzez GWN.Cloud lub GWN Manager. Przełączniki GWN7800 posiadają szeroki zakres funkcji, dzięki czemu mogą stanowić szkielet dla każdego punktu dostępowego Wi-Fi lub wdrożenia punktów końcowych IP (takich jak np. telefony serii GRP).

 • 8/16/24 porty Gigabit Ethernet i 2/4 porty Gigabit SFP
 • Inteligentna kontrola zasilania umożliwiająca dynamiczne przydzielanie mocy PoE/PoE+
 • Obsługa wdrażania w sieciach IPv6 i IPv4
 • ARP, IP Source Guard, ochrona DoS, bezpieczeństwo portów i DHCP snooping.
 • Zarządzanie poprzez wbudowany kontroler lub GWN.Cloud i GWN Manager, platformę do zarządzania WiFi w chmurze i on-permise.
 • Wbudowany QoS pozwala na nadanie priorytetu ruchowi sieciowemu

Cechy i korzyści

Olbrzymie możliwości przetwarzania

Przełączniki Grandstream serii GWN7800 posiadają potężne możliwości przetwarzania, dzięki czemu sprawdzą się idealnie jako wydajny szkielet dla każdej sieci. Dzięki funkcjom przetwarzania klasy korporacyjnej, takim jak unicast routing i możliwości przełączania do 46Gbps, przełączniki GWN są idealnym wyborem dla wdrożeń sieciowych.

 • Unicast routing poprzez ACL do routingu komunikacji danych pomiędzy różnymi segmentami sieci. Obsługa serwera i przekaźnika DHCP w celu przydzielenia adresów IP hostom w sieci.
 • GVRP do dynamicznej dystrybucji, rejestracji i propagacji atrybutów VLAN, aby zmniejszyć ilość ręcznej konfiguracji i zapewnić poprawność konfiguracji.
 • QoS, w tym Port Priority, Priority Mapping, Queue Scheduling, Traffic Shaping i Rate Limit.
 • ACL – do rozpoznawania filtrowania pakietów danych poprzez konfigurację reguł dopasowania, operacji przetwarzania i harmonogramów czasowych oraz zapewnienie elastycznych zasad kontroli dostępu.
 • IGMP Snooping i MLD Snooping w celu zaspokojenia potrzeb wieloterminalowego nadzoru wideo HD i wideokonferencji.
 • IPv6 dla przejścia sieci z IPv4 na IPv6

Zarządzanie i Utrzymanie

Przełączniki serii GWN nie tylko posiadają zaawansowane opcje zarządzania poprzez GWN.Cloud i GWN Manager, ale także posiadają szereg narzędzi pomagających monitorować wydajność.

 • Routery mogą być zarządzane przez Web GUI, CLI (Console, Telnet) i SNMP (v1/v2c/v3).
 • Monitorowanie wykorzystania procesora i pamięci. Obsługa popularnych narzędzi sieciowych takich jak Ping, Traceroute, UDLD (TBD) i Copper Test w celu analizy problemów sieciowych.
 • Obsługa RMON, Syslog, statystyki ruchu i sFlow (w toku) dla optymalizacji sieci.
 • LLDP i LLDP-MED do automatycznego wykrywania, dostarczania i zarządzania urządzeniami końcowymi.
 • Zarządzane przez GWN.Cloud, GWN Manager i kontroler Embedded

Zasilanie PoE (tylko modele PoE)

Zasilanie PoE jest zgodne ze standardami IEEE 802.3af/at i spełnia wymagania zasilania dla monitoringu bezpieczeństwa, audio i wideokonferencji, pokrycia sygnałem bezprzewodowym.

 • Obsługa ustawiania zdefiniowanych przez użytkownika okresów czasu w celu kontroli zasilania portu PoE.
 • Ustawianie priorytetów portów PoE; gdy pozostała moc jest niewystarczająca, zasila porty w oparciu o priorytety.
 • Użytkownicy mogą skonfigurować maksymalną moc dozwoloną na port. Maksymalny limit to 30W na port.
 • Dynamiczna negocjacja mocy poprzez LLDP-MED.

 

Scenariusz wdrożenia – najważniejsze informacje

Biura

Małe i średnie biura mogą wykorzystać serię GWN7800 do stworzenia szkieletu sieciowego dla urządzeń Wi-Fi, punktów końcowych IP oraz stacji roboczych. W typowym biurze przełączniki serii GWN7800 najlepiej pasują do warstwy Data Link w odniesieniu do modelu Open Systems Interconnection (model OSI). W typowym wdrożeniu biurowym, które składa się ze stacji roboczych (laptopów lub komputerów), punktów dostępu bezprzewodowego i punktów końcowych IP, takich jak telefony IP, przełączniki GWN7800 zapewnią szybkie połączenie protokołów z różnych węzłów i urządzeń w sieci, wraz z obsługą wszelkich błędów w połączeniu danych z warstwy fizycznej.

Większość biur posiada dużą liczbę urządzeń, które odbierają i wysyłają ogromną ilością danych. Seria GWN7800 posiada wiele możliwości Quality of Service, aby zapewnić wysoką jakość przepływu danych pomiędzy węzłami. Te funkcje QoS są szczególnie krytyczne dla wdrożeń biurowych ze względu na duże zużycie danych, które są istotną częścią operacji biznesowych. Komputery, telefony IP i punkty dostępu do sieci Wi-Fi muszą być w pełni sprawne w każdym momencie dnia, pomimo poziomu danych przesyłanych przez sieć. Funkcje QoS, takie jak Port Priority, Queue Scheduling, Queue Shaping i Rate Limits, umożliwiają punktowi dostępowemu określoną kontrolę priorytetów i kolejności przetwarzania w okresach dużego obciążenia sieci. Główna korzyść z tych funkcji zapewnia, że urządzenia o wysokim priorytecie, takie jak stacje robocze i punkty dostępu Wi-Fi, zawsze otrzymują stabilne i wysokiej jakości połączenie sieciowe pomimo przeciążenia sieci, co ma krytyczne znaczenie dla biur.

Oprócz funkcji Quality of Service, seria GWN7800 posiada potężne możliwości przetwarzania, które przynoszą korzyści biurom. Trzy różne modele, wszystkie z wariantami PoE, oferują łączne możliwości przełączania do 56Gbps z maksymalnie 24 portami Gigabit Ethernet i 4 portami SFP. W przypadku modeli z funkcją PoE, budżet na port wynosi 30W, a całkowity budżet przełącznika PoE wynosi 360W w zależności od modelu. Ponadto można w pełni dostosować bardziej dogłębne funkcje przełączania i przetwarzania, takie jak Port Auto Recovery i Link Aggregation. Razem te możliwości przetwarzania pozwalają jednemu lub kilku przełącznikom GWN7800 zapewnić szybkie połączenie potrzebne do obsługi różnych węzłów stacji roboczych w biurze, punktów dostępu Wi-Fi, telefonów IP, urządzeń IoT i innych. PoE dostarczane z przełącznika pozwalaja dodatkowo na zasilanie urządzeń, ograniczając potrzebę dodatkowej infrastruktury zasilającej.

Edukacja

W przeciwieństwie do biura, typowe wdrożenie edukacyjne musi wspierać stacjonarne stacje robocze dla personelu administracyjnego, kompleksowe środowiska Wi-Fi dla nauczycieli i w niektórych przypadkach uczniów, a także infrastrukturę telefonów IP i urządzeń przywoławczych IP. Podobnie jak w przypadku scenariuszy wdrożeń biurowych, seria przełączników warstwy 2+ GWN7800 firmy Grandstream zapewnia szeroki zakres możliwości i funkcji, które pomagają poprawić doświadczenie wszystkich użytkowników w sieci. Przełączniki te są również idealnym wyborem dla rozwiązań edukacyjnych ze względu na możliwość dostosowania portów, możliwości PoE i pełne dostosowanie dostępu do sieci.

W sieciach edukacyjnych znajduje się wiele różnych urządzeń, z których każde ma swoje własne, unikalne wymagania dotyczące przepustowości. Domofony IP, które są rozmieszczone w każdej klasie i korytarzu nie potrzebują tego samego poziomu priorytetu danych jak punkty dostępowe Wi-Fi, które łączą się ze stacjami roboczymi i innymi urządzeniami Wi-Fi używanymi przez personel, nauczycieli i studentów. Przełączniki warstwy 2+ GWN7800 firmy Grandstream mogą mieć każdy ze swoich portów w pełni dostosowany do typów obsługiwanych urządzeń. Na przykład porty, które łączą się z domofonami IP, albo bezpośrednio, albo z przełącznikiem warstwy 1, który obsługuje domofony IP, mogą mieć ograniczoną przepustowość danych i ustawiony niższy poziom priorytetu, aby nie zajmowały nadmiaru pasma w czasie dużego obciążenia sieci.

Planowanie kolejki to kolejna funkcja, którą można wykorzystać do pomocy w przypadku sieci złożonej z różnych urządzeń. Dzięki harmonogramowi WRR (Weighted Round Robin), porty i LAG mogą być przypisane do ID kolejki od zera do siedmiu. Każda kolejka priorytetowa ma wtedy również przydzieloną określoną przepustowość i świadczy usługi zgodnie z ustawionym poziomem ważności od wysokiego do niskiego. Gdy kolejka o wysokim priorytecie wykorzysta całą przydzieloną przepustowość, jest ona automatycznie przełączana do następnej kolejki priorytetowej itd. Jest to niezwykle pomocna funkcja dla szkół, która pozwala rozdzielić pasmo sieciowe w oparciu o grupy urządzeń o najwyższym priorytecie w okresach dużego przeciążenia sieci, np. między punktami dostępu Wi-Fi obsługującymi stacje robocze a punktami dostępu Wi-Fi obsługującymi sale lekcyjne.

Wreszcie, Power over Ethernet (PoE) jest niezwykle ważną funkcją dla wdrożeń edukacyjnych. Telefony IP i głośniki IP/interkomy mogą być zasilane przez przełącznik GWN7800. Dzięki temu sieć wymaga mniejszej liczby przewodów i zapewnia dodatkową elastyczność w rozmieszczeniu tych urządzeń, które nie są zależne od lokalizacji gniazdek. Mniejsza ilość okablowania pozwala na uzyskanie tańszego rozwiązania, co jest coraz ważniejsze przy pozyskiwaniu ofert w branży edukacyjnej.

Hotele

Hotele to wymagające wdrożenia, w których zazwyczaj znajduje się duża liczba telefonów IP w pokojach gościnnych i punktów dostępu do sieci Wi-Fi rozmieszczonych w całym budynku, aby zapewnić obsługę gości hotelowych i personelu. Dodatkowo, sale konferencyjne, centra biznesowe i biura na zapleczu zwiększają obciążenie sieci i użytkowników, którzy z niej korzystają. Co ważne, punkty dostępowe Wi-Fi w hotelu będą miały okresy bardzo wysokiego wykorzystania sieci zarówno przez personel, jak i gości, co wymaga funkcji QoS, aby zagwarantować wysoką wydajność sieci.

W ramach typowego wdrożenia w hotelu, jeden przełącznik GWN7800 warstwy 2+ może być wdrożony na każdym piętrze, zapewniając zarówno szybkie połączenie sieciowe, jak i zasilanie. Z maksymalnie 24 portami gigabitowymi i każdym portem obsługującym prędkości gigabitowe oraz PoE IEEE 802.3af/at, każdy przełącznik GWN7800 może obsługiwać do 24 pokoi z telefonami IP, a drugi przełącznik GWN jednocześnie obsługuje i dostarcza zasilanie do punktów dostępowych Wi-Fi na danym piętrze. Jak wspominaliśmy w poprzednich scenariuszach wdrożeń, przełącznik GWN7800 posiada funkcje QoS i dostosowywania portów, które pomagają w zarządzaniu połączeniami w sieci. Przełączniki GWN7800 mogą być dodatkowo zarządzane wraz z punktami dostępowymi Wi-Fi GWN za pośrednictwem GWN.Cloud i GWN Manager, darmowych platform zarządzania chmurą GWN firmy Grandstream oraz platform zarządzania on-permis. Umożliwia to łatwą konfigurację, zarządzanie i rozwiązywanie problemów dla wszystkich tych urządzeń w sieci.

Hotele mają tendencję do wysokiego poziomu przeciążenia sieci w zależności od tego, kiedy goście są najczęściej w swoich pokojach i wykorzystują połączenie ethernetowe dla laptopów, oglądają telewizję, która wykorzystuje połączenie Wi-Fi lub ethernetowe, a także używają swoich inteligentnych urządzeń w sieci Wi-Fi dla gości. Ze względu na to zagęszczenie sieci, które jest unikalne dla hoteli, Rate Limiting jest ważną funkcją, o której należy wiedzieć. Funkcja ta może ograniczyć sumę wszystkich pakietów wysyłanych lub odbieranych przez dany port i skutecznie utrzymać maksymalną przepustowość, którą podłączone węzły mogą wykorzystać. Jest to coraz bardziej pomocne we wdrożeniach hotelowych, aby zagwarantować, że dane urządzenie podłączone do portu nie będzie nadmiernie wykorzystywać zasobów sieci i nie zacznie negatywnie wpływać na resztę sieci.

Integracja Grandstream

Punkty dostępowe Wi-Fi

 • Przełącznik z serii GWN7800 może obsługiwać całe wdrożenie punktów dostępowych Grandstream dzięki możliwości przełączania o wysokiej przepustowości oraz modelom obsługującym PoE
 • Zarówno punkty dostępowe Wi-Fi GWN jak i przełączniki w ramach jednego wdrożenia mogą być w pełni zarządzane, konfigurowane i monitorowane za pomocą platformy GWN.Cloud lub GWN Manager firmy Grandstream
 • Funkcje QoS na punktach dostępu i przełącznikach pozwalają utrzymać wysoką wydajność sieci przez cały czas użytkowania.

Zarządzanie siecią

 • Platformy zarządzania Grandstream GWN w chmurze, GWN.Cloud, i on-premise softwaremanagement platform, GWN Manager, są w stanie dodać, skonfigurować i monitorować przełączniki GWN w celu łatwego wdrożenia i rozwiązywania problemów.
 • Przełączniki GWN posiadają również funkcje konserwacji sieci, które mogą być wykorzystane do monitorowania całej sieci urządzeń i zapewnienia jej bezproblemowego działania.

Telefony IP

 • Grandstream posiada wiele telefonów IP, które można połączyć z przełącznikiem GWN w celu zapewnienia płynnej komunikacji.
 • Telefony IP obsługujące PoE mogą być również zasilane przełączniki GWN
 • Automatyczne wykrywanie i priorytetyzacja funkcji QoS może być użyta, aby zapewnić urządzeniom końcowym zawsze stabilną łączność w obciążonych sieciach.