Switche Grandstream – Seria GWN7800

Seria GWN7800 to zarządzane przełączniki sieciowe warstwy 2+, które pozwalają małym i średnim przedsiębiorstwom budować skalowalne, bezpieczne, wysokowydajne i inteligentne sieci biznesowe, które są w pełni zarządzalne. Obsługuje zaawansowane VLAN dla elastycznej i zaawansowanej segmentacji ruchu, zaawansowane QoS dla priorytetyzacji ruchu sieciowego, IGMP Snooping dla optymalizacji wydajności sieci oraz kompleksowe funkcje bezpieczeństwa chroniące przed potencjalnymi atakami. Modele PoE zapewniają inteligentne dynamiczne wyjście PoE do zasilania telefonów IP, kamer IP, punktów dostępu Wi-Fi i innych punktów końcowych PoE. Serią GWN7800 można zarządzać na wiele sposobów, w tym za pomocą kontrolera sieci lokalnej wbudowanego w interfejs. Seria jest również obsługiwana przez GWN.Cloud i GWN Manager, platformę do zarządzania Wi-Fi w chmurze i on-premise.

Pozycjonowanie produktu

Seria GWN7800 – klasy korporacyjnej – to idealne zarządzalne przełączniki sieciowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przełączniki mogą być łatwo zarządzane i konfigurowane poprzez GWN.Cloud lub GWN Manager. Przełączniki GWN7800 posiadają szeroki zakres funkcji, dzięki czemu mogą stanowić szkielet dla każdego punktu dostępowego Wi-Fi lub wdrożenia punktów końcowych IP (takich jak np. telefony serii GRP).

 • 8/16/24 porty Gigabit Ethernet i 2/4 porty Gigabit SFP
 • Inteligentna kontrola zasilania umożliwiająca dynamiczne przydzielanie mocy PoE/PoE+
 • Obsługa wdrażania w sieciach IPv6 i IPv4
 • ARP, IP Source Guard, ochrona DoS, bezpieczeństwo portów i DHCP snooping.
 • Zarządzanie poprzez wbudowany kontroler lub GWN.Cloud i GWN Manager, platformę do zarządzania WiFi w chmurze i on-permise.
 • Wbudowany QoS pozwala na nadanie priorytetu ruchowi sieciowemu

Cechy i korzyści

Olbrzymie możliwości przetwarzania

Przełączniki Grandstream serii GWN7800 posiadają potężne możliwości przetwarzania, dzięki czemu sprawdzą się idealnie jako wydajny szkielet dla każdej sieci. Dzięki funkcjom przetwarzania klasy korporacyjnej, takim jak unicast routing i możliwości przełączania do 46Gbps, przełączniki GWN są idealnym wyborem dla wdrożeń sieciowych.

 • Unicast routing poprzez ACL do routingu komunikacji danych pomiędzy różnymi segmentami sieci. Obsługa serwera i przekaźnika DHCP w celu przydzielenia adresów IP hostom w sieci.
 • GVRP do dynamicznej dystrybucji, rejestracji i propagacji atrybutów VLAN, aby zmniejszyć ilość ręcznej konfiguracji i zapewnić poprawność konfiguracji.
 • QoS, w tym Port Priority, Priority Mapping, Queue Scheduling, Traffic Shaping i Rate Limit.
 • ACL – do rozpoznawania filtrowania pakietów danych poprzez konfigurację reguł dopasowania, operacji przetwarzania i harmonogramów czasowych oraz zapewnienie elastycznych zasad kontroli dostępu.
 • IGMP Snooping i MLD Snooping w celu zaspokojenia potrzeb wieloterminalowego nadzoru wideo HD i wideokonferencji.
 • IPv6 dla przejścia sieci z IPv4 na IPv6

Zarządzanie i Utrzymanie

Przełączniki serii GWN nie tylko posiadają zaawansowane opcje zarządzania poprzez GWN.Cloud i GWN Manager, ale także posiadają szereg narzędzi pomagających monitorować wydajność.

 • Routery mogą być zarządzane przez Web GUI, CLI (Console, Telnet) i SNMP (v1/v2c/v3).
 • Monitorowanie wykorzystania procesora i pamięci. Obsługa popularnych narzędzi sieciowych takich jak Ping, Traceroute, UDLD (TBD) i Copper Test w celu analizy problemów sieciowych.
 • Obsługa RMON, Syslog, statystyki ruchu i sFlow (w toku) dla optymalizacji sieci.
 • LLDP i LLDP-MED do automatycznego wykrywania, dostarczania i zarządzania urządzeniami końcowymi.
 • Zarządzane przez GWN.Cloud, GWN Manager i kontroler Embedded

Zasilanie PoE (tylko modele PoE)

Zasilanie PoE jest zgodne ze standardami IEEE 802.3af/at i spełnia wymagania zasilania dla monitoringu bezpieczeństwa, audio i wideokonferencji, pokrycia sygnałem bezprzewodowym.

 • Obsługa ustawiania zdefiniowanych przez użytkownika okresów czasu w celu kontroli zasilania portu PoE.
 • Ustawianie priorytetów portów PoE; gdy pozostała moc jest niewystarczająca, zasila porty w oparciu o priorytety.
 • Użytkownicy mogą skonfigurować maksymalną moc dozwoloną na port. Maksymalny limit to 30W na port.
 • Dynamiczna negocjacja mocy poprzez LLDP-MED.

 

Scenariusz wdrożenia – najważniejsze informacje

Biura

Małe i średnie biura mogą wykorzystać serię GWN7800 do stworzenia szkieletu sieciowego dla urządzeń Wi-Fi, punktów końcowych IP oraz stacji roboczych. W typowym biurze przełączniki serii GWN7800 najlepiej pasują do warstwy Data Link w odniesieniu do modelu Open Systems Interconnection (model OSI). W typowym wdrożeniu biurowym, które składa się ze stacji roboczych (laptopów lub komputerów), punktów dostępu bezprzewodowego i punktów końcowych IP, takich jak telefony IP, przełączniki GWN7800 zapewnią szybkie połączenie protokołów z różnych węzłów i urządzeń w sieci, wraz z obsługą wszelkich błędów w połączeniu danych z warstwy fizycznej.

Większość biur posiada dużą liczbę urządzeń, które odbierają i wysyłają ogromną ilością danych. Seria GWN7800 posiada wiele możliwości Quality of Service, aby zapewnić wysoką jakość przepływu danych pomiędzy węzłami. Te funkcje QoS są szczególnie krytyczne dla wdrożeń biurowych ze względu na duże zużycie danych, które są istotną częścią operacji biznesowych. Komputery, telefony IP i punkty dostępu do sieci Wi-Fi muszą być w pełni sprawne w każdym momencie dnia, pomimo poziomu danych przesyłanych przez sieć. Funkcje QoS, takie jak Port Priority, Queue Scheduling, Queue Shaping i Rate Limits, umożliwiają punktowi dostępowemu określoną kontrolę priorytetów i kolejności przetwarzania w okresach dużego obciążenia sieci. Główna korzyść z tych funkcji zapewnia, że urządzenia o wysokim priorytecie, takie jak stacje robocze i punkty dostępu Wi-Fi, zawsze otrzymują stabilne i wysokiej jakości połączenie sieciowe pomimo przeciążenia sieci, co ma krytyczne znaczenie dla biur.

Oprócz funkcji Quality of Service, seria GWN7800 posiada potężne możliwości przetwarzania, które przynoszą korzyści biurom. Trzy różne modele, wszystkie z wariantami PoE, oferują łączne możliwości przełączania do 56Gbps z maksymalnie 24 portami Gigabit Ethernet i 4 portami SFP. W przypadku modeli z funkcją PoE, budżet na port wynosi 30W, a całkowity budżet przełącznika PoE wynosi 360W w zależności od modelu. Ponadto można w pełni dostosować bardziej dogłębne funkcje przełączania i przetwarzania, takie jak Port Auto Recovery i Link Aggregation. Razem te możliwości przetwarzania pozwalają jednemu lub kilku przełącznikom GWN7800 zapewnić szybkie połączenie potrzebne do obsługi różnych węzłów stacji roboczych w biurze, punktów dostępu Wi-Fi, telefonów IP, urządzeń IoT i innych. PoE dostarczane z przełącznika pozwalaja dodatkowo na zasilanie urządzeń, ograniczając potrzebę dodatkowej infrastruktury zasilającej.

Edukacja

W przeciwieństwie do biura, typowe wdrożenie edukacyjne musi wspierać stacjonarne stacje robocze dla personelu administracyjnego, kompleksowe środowiska Wi-Fi dla nauczycieli i w niektórych przypadkach uczniów, a także infrastrukturę telefonów IP i urządzeń przywoławczych IP. Podobnie jak w przypadku scenariuszy wdrożeń biurowych, seria przełączników warstwy 2+ GWN7800 firmy Grandstream zapewnia szeroki zakres możliwości i funkcji, które pomagają poprawić doświadczenie wszystkich użytkowników w sieci. Przełączniki te są również idealnym wyborem dla rozwiązań edukacyjnych ze względu na możliwość dostosowania portów, możliwości PoE i pełne dostosowanie dostępu do sieci.

W sieciach edukacyjnych znajduje się wiele różnych urządzeń, z których każde ma swoje własne, unikalne wymagania dotyczące przepustowości. Domofony IP, które są rozmieszczone w każdej klasie i korytarzu nie potrzebują tego samego poziomu priorytetu danych jak punkty dostępowe Wi-Fi, które łączą się ze stacjami roboczymi i innymi urządzeniami Wi-Fi używanymi przez personel, nauczycieli i studentów. Przełączniki warstwy 2+ GWN7800 firmy Grandstream mogą mieć każdy ze swoich portów w pełni dostosowany do typów obsługiwanych urządzeń. Na przykład porty, które łączą się z domofonami IP, albo bezpośrednio, albo z przełącznikiem warstwy 1, który obsługuje domofony IP, mogą mieć ograniczoną przepustowość danych i ustawiony niższy poziom priorytetu, aby nie zajmowały nadmiaru pasma w czasie dużego obciążenia sieci.

Planowanie kolejki to kolejna funkcja, którą można wykorzystać do pomocy w przypadku sieci złożonej z różnych urządzeń. Dzięki harmonogramowi WRR (Weighted Round Robin), porty i LAG mogą być przypisane do ID kolejki od zera do siedmiu. Każda kolejka priorytetowa ma wtedy również przydzieloną określoną przepustowość i świadczy usługi zgodnie z ustawionym poziomem ważności od wysokiego do niskiego. Gdy kolejka o wysokim priorytecie wykorzysta całą przydzieloną przepustowość, jest ona automatycznie przełączana do następnej kolejki priorytetowej itd. Jest to niezwykle pomocna funkcja dla szkół, która pozwala rozdzielić pasmo sieciowe w oparciu o grupy urządzeń o najwyższym priorytecie w okresach dużego przeciążenia sieci, np. między punktami dostępu Wi-Fi obsługującymi stacje robocze a punktami dostępu Wi-Fi obsługującymi sale lekcyjne.

Wreszcie, Power over Ethernet (PoE) jest niezwykle ważną funkcją dla wdrożeń edukacyjnych. Telefony IP i głośniki IP/interkomy mogą być zasilane przez przełącznik GWN7800. Dzięki temu sieć wymaga mniejszej liczby przewodów i zapewnia dodatkową elastyczność w rozmieszczeniu tych urządzeń, które nie są zależne od lokalizacji gniazdek. Mniejsza ilość okablowania pozwala na uzyskanie tańszego rozwiązania, co jest coraz ważniejsze przy pozyskiwaniu ofert w branży edukacyjnej.

Hotele

Hotele to wymagające wdrożenia, w których zazwyczaj znajduje się duża liczba telefonów IP w pokojach gościnnych i punktów dostępu do sieci Wi-Fi rozmieszczonych w całym budynku, aby zapewnić obsługę gości hotelowych i personelu. Dodatkowo, sale konferencyjne, centra biznesowe i biura na zapleczu zwiększają obciążenie sieci i użytkowników, którzy z niej korzystają. Co ważne, punkty dostępowe Wi-Fi w hotelu będą miały okresy bardzo wysokiego wykorzystania sieci zarówno przez personel, jak i gości, co wymaga funkcji QoS, aby zagwarantować wysoką wydajność sieci.

W ramach typowego wdrożenia w hotelu, jeden przełącznik GWN7800 warstwy 2+ może być wdrożony na każdym piętrze, zapewniając zarówno szybkie połączenie sieciowe, jak i zasilanie. Z maksymalnie 24 portami gigabitowymi i każdym portem obsługującym prędkości gigabitowe oraz PoE IEEE 802.3af/at, każdy przełącznik GWN7800 może obsługiwać do 24 pokoi z telefonami IP, a drugi przełącznik GWN jednocześnie obsługuje i dostarcza zasilanie do punktów dostępowych Wi-Fi na danym piętrze. Jak wspominaliśmy w poprzednich scenariuszach wdrożeń, przełącznik GWN7800 posiada funkcje QoS i dostosowywania portów, które pomagają w zarządzaniu połączeniami w sieci. Przełączniki GWN7800 mogą być dodatkowo zarządzane wraz z punktami dostępowymi Wi-Fi GWN za pośrednictwem GWN.Cloud i GWN Manager, darmowych platform zarządzania chmurą GWN firmy Grandstream oraz platform zarządzania on-permis. Umożliwia to łatwą konfigurację, zarządzanie i rozwiązywanie problemów dla wszystkich tych urządzeń w sieci.

Hotele mają tendencję do wysokiego poziomu przeciążenia sieci w zależności od tego, kiedy goście są najczęściej w swoich pokojach i wykorzystują połączenie ethernetowe dla laptopów, oglądają telewizję, która wykorzystuje połączenie Wi-Fi lub ethernetowe, a także używają swoich inteligentnych urządzeń w sieci Wi-Fi dla gości. Ze względu na to zagęszczenie sieci, które jest unikalne dla hoteli, Rate Limiting jest ważną funkcją, o której należy wiedzieć. Funkcja ta może ograniczyć sumę wszystkich pakietów wysyłanych lub odbieranych przez dany port i skutecznie utrzymać maksymalną przepustowość, którą podłączone węzły mogą wykorzystać. Jest to coraz bardziej pomocne we wdrożeniach hotelowych, aby zagwarantować, że dane urządzenie podłączone do portu nie będzie nadmiernie wykorzystywać zasobów sieci i nie zacznie negatywnie wpływać na resztę sieci.

Integracja Grandstream

Punkty dostępowe Wi-Fi

 • Przełącznik z serii GWN7800 może obsługiwać całe wdrożenie punktów dostępowych Grandstream dzięki możliwości przełączania o wysokiej przepustowości oraz modelom obsługującym PoE
 • Zarówno punkty dostępowe Wi-Fi GWN jak i przełączniki w ramach jednego wdrożenia mogą być w pełni zarządzane, konfigurowane i monitorowane za pomocą platformy GWN.Cloud lub GWN Manager firmy Grandstream
 • Funkcje QoS na punktach dostępu i przełącznikach pozwalają utrzymać wysoką wydajność sieci przez cały czas użytkowania.

Zarządzanie siecią

 • Platformy zarządzania Grandstream GWN w chmurze, GWN.Cloud, i on-premise softwaremanagement platform, GWN Manager, są w stanie dodać, skonfigurować i monitorować przełączniki GWN w celu łatwego wdrożenia i rozwiązywania problemów.
 • Przełączniki GWN posiadają również funkcje konserwacji sieci, które mogą być wykorzystane do monitorowania całej sieci urządzeń i zapewnienia jej bezproblemowego działania.

Telefony IP

 • Grandstream posiada wiele telefonów IP, które można połączyć z przełącznikiem GWN w celu zapewnienia płynnej komunikacji.
 • Telefony IP obsługujące PoE mogą być również zasilane przełączniki GWN
 • Automatyczne wykrywanie i priorytetyzacja funkcji QoS może być użyta, aby zapewnić urządzeniom końcowym zawsze stabilną łączność w obciążonych sieciach.

 

Porównywarka telefonów seria GXP vs. GRP

Firma Grandstream z powodzeniem wprowadza na rynek nowe modele telefonów, które zastępują leciwą już serię GXP. Nowsze technologie pozwalają korzystać z urządzeń bezpieczniej, łatwiej i przede wszystkim – niezawodnie. 

Sprawdź porównywarkę różnych modeli żeby poznać odświeżoną serię GRP. Wybrać model, który w pełni zaspokoi potrzeby projektu lub po prostu, ten który wygląda najlepiej.

Link

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego kanału YouTube, poniżej film z pierwszej konfiguracji telefonu z serii GRP.


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Impet Computers iNET MEETING!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Impet Computers

podczas 27 iNET MEETING!

Czekamy na Państwa w dniach 9-11 maja w MCC MAZURKAS Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy.

 

Zachęcamy do spotkań z naszymi ekspertami i przede wszystkim do przyjrzenia się na żywo produktom i rozwiązaniom marki Grandstream.

Nasze stoisko ma numer 12.

Dla wszystkich, którzy nas odwiedzą,

przygotowaliśmy niespodziankę!


Więcej informacji na

https://www.inetmeeting.eu/

Akademia Grandstream – nowy punkt dostępu WiFi GWN7664

DOŁĄCZ DO KURSU ONLINE I ZDOBĄDŹ NOWĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI KIEDY CHCESZ!

Akademia Grandstream

Poznaj GWN7664 – nowy punkt dostępu WiFi 

 

Dołącz do spotkania online już w najbliższy czwartek, 27 stycznia, o godz. 16.30 

 

GWN7664 to najsilniejszy z dotychczasowych punktów dostępu marki Grandstream. Zapewnia dwuzakresową przepustowość bezprzewodową 4×4:4 MU-MIMO i 3,55 Gb/s.  

 

Podczas webinarium Brian Van Meter, Marketing Manager w Greandstrem przedstawi:

>> możliwości techniczne i kluczowe specyfikacje urządzenia

>> potencjalne scenariusze wdrażania

>> najbardziej typowe przypadki wykorzystania punktu dostępowego Wi-Fi 6 GWN7664 

 

Spotkanie potrwa 20 minut. 

Webinarium prowadzone jest w języku angielskim. 


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

tadv/classic-paragraph / –>

Akademia Grandstream – Wdrażanie naszych rozwiązań

DOŁĄCZ DO KURSU ONLINE I ZDOBĄDŹ NOWĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI KIEDY CHCESZ!

Akademia Grandstream – Jak wdrożyć w jednostkach publicznych?

Dołącz do nas 8 grudnia na trzydziestominutowe webinarium żeby dowiedzieć się o wdrażaniu rozwiązań Grandstream w jednostkach publicznych. Po pierwsze, przyjrzymy się niektórym z unikalnych wyzwań, jakie stoją przed samorządami lokalnymi i gminami w zakresie komunikacji, bezpieczeństwa i wymagań Wi-Fi. Następnie omówimy urządzenia i rozwiązania Grandstream, które mogą sprostać tym wymaganiom i to, w jaki sposób są one idealnie dopasowane. Po prezentacji odbędzie się krótka sesja pytań i odpowiedzi.

 

Brian Van Meter, Marketing Manager firmy Grandstream, poruszy poniższe zagadnienia:

 • Scenariusze wdrożeń w jednostkach publicznych i wymagania dotyczące infrastruktury IT
 • Jak wykorzystać specyficzne funkcje i specyfikacje techniczne dla tego pionu wdrożeń
 • Idealne urządzenia Grandstream do wdrożeń w jednostkach publicznych

O kursie

Kurs odbędzie się:

8 grudnia (Środa), godz. 16:30

Czas trwania: 30 minut

KURS W JĘZYKU ANGIELSKIM
MOŻESZ DOŁĄCZYĆ KIEDY CHCESZ
I Z DOWOLNEGO URZĄDZENIA
Szkolenie zakończone przyznaniem certyfikatu!


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Akademia Grandstream GWN

DOŁĄCZ DO KURSU ONLINE I ZDOBĄDŹ NOWĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI KIEDY CHCESZ!

Akademia Grandstream

Czego się nauczysz?

 • Poznasz serię produktów Grandstream GWN76XX
 • Zapoznasz się ze scenariuszami wdrażania punktów dostępu GWN
 • Poznasz wszystkie możliwości i funkcjonalności rozwiązania

O kursie

 • Kurs jest podzielony na 7 lekcji wideo i został przygotowany w taki sposób, aby upewnić się, że zrozumiesz wszelkie szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej, funkcji i usług naszych punktów dostępu z serii GWN76xx. 

KURS W JĘZYKU ANGIELSKIM
MOŻESZ DOŁĄCZYĆ KIEDY CHCESZ
I Z DOWOLNEGO URZĄDZENIA
Szkolenie zakończone przyznaniem certyfikatu!


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Idealne, interaktywne środowisko pracy!

Wybierz rozwiązania, dzięki którym możesz zarządzać całą komunikacją biznesową w jednej scentralizowanej sieci

SERIA CENTRAL UCM63XX

Centrale UCM63XX obsługują do 3000 użytkowników i mają wbudowane
rozwiązanie do spotkań internetowych i wideokonferencji, które umożliwia
pracownikom łączenie się z komputera stacjonarnego, telefonu
komórkowego, urządzeń z serii GVC i telefonów IP.

Dzięki funkcji RemoteConnect możemy zestawiać bezpieczne połączenia
zdalne, lub zarządzać centralą w chmurze GDMS. Punkt API umożliwia
łączenie centrali z innymi platformami jak np. SalesForce.


Słuchawki USB GVC3005

 • współpracuje z laptopami, komputerami stacjonarnymi i wybranymi telefonami IP.
 • dzięki funkcji HD audio zapewnia wysokiej jakości dźwięk
 • sprawdza się w pracy zdalnej oraz w CallCenter
 • mikrofon z redukcją szumów
 • regulowane pałąki i miękkie poduszki
 • zapewniają wysoki komfort użytkowania
 • dzięki przyciskom umieszczonym na przewodzie można łatwo regulować głośność, wyciszać mikrofon, oraz nawiązywać i przerywać połączenia

Kompaktowy punkt końcowy dla platformy wideokonferencyjnej IPVideoTalk GVC3212

 • zaawansowany aparat z megapikselowym przetwornikiem CMOS, szerokokątnym obiektywem 60 FOV
 • współpracuje z platformą IPVideoTalk firmy Grandstream
 • zintegrowane dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • 2 mikrofony z 3-metrową odległością odbioru, z zaawansowaną technologią tłumienia szumów i redukcją echa akustycznego
 • wbudowana regulowana podstawka do montażu na górze telewizor
 • obsługa bezprzewodowego udostępniania treści Miracast i AirPlay w celu udostępnienia prezentacji uczestnikom konferencji
 • porty 1x HDMI i 2x USB

Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Złote zasady efektywnej pracy zdalnej

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pomocny poradnik, który zawiera złote zasady jak zwiększyć efektywność pracy zdalnej.

Dzięki niemu dowiecie się jakie są najważniejsze reguły, które pomagają zwiększyć efektywność pracy zdalnej. Poznacie również narzędzia ułatwią Wasze zadania. Z poradnika dowiecie się:

-Jak zorganizować swoje miejsce pracy

-Co robić aby praca zdalna nie była uciążliwa

-Jak nie pogubić się w natłoku zadań

-Jakie rozwiązania technologiczne możecie zastosować do swojego stylu pracy

https://newsletter.grandstream.pl/

Zachęcamy do pobrania poradnika już dziś!

Nowy Access Point – GWN7600

Grandstream GWN7610

Firma Grandstream wprowadza kolejny model punktu dostępowego WiFi

Grandstream GWN7610

Punkt dostępu GWN7600 WiFi AP jest wyposażony we wbudowany kontroler do zarządzania siecią i rozwiązanie 2×2:2 MIMO, zapewnia przepustowość 1,27 Gb/s, niesamowity zasięg i innowacyjne funkcje zabezpieczeń.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem.

IPVideoTalk Web Meetings

Poznaj nowe rozwiązanie chmurowe IPvideotalk dla Video konferencji, webinariów za darmo !

 

Zalety:

 • Jakość HD dla głosu i wideo
 • dowolna liczba połączeń 1-1
 • współdzielenie ekranu
 • kanał czatu
 • 3 uczestników
 • 3 strumienie wideo
 • Dostęp z dowolnego urządzenia (Windows, Mac, AndroidTM lub IOS)
 • Webinaria (3 kanały video, 50 uczestników)

Wkrótce też dostepne

 • Analityka spotkania
 • Integracja z Youtube oraz Facebook

 

Darmowa możliwość sprawdzenia tylko do 1.października, nie zwlekaj, sprawdź samemu.

Strona usługi IPVideoTalk

Strona rejestracji IPVideoTalk Web Meetings 

Firmware 1.0.13.14 dla UCM

Pojawił się nowy firmware dla central VoIP serii UCM.
Oprogramowanie w wersji 1.0.13.14 naprawia zauważone błędy, zwiększa stabilność pracy urządzenia, a także przynosi cały szereg nowych funkcjonalności, które jeszcze bardziej pozwalają na dostosowanie komunikacji w firmie do własnych potrzeb.

Najważniejsze zmiany:

 • Biała/czarna lista numerów dla IVR
 • Czarna lista dla rozmów wychodzących
 • Rozszerzono łącza rezerwowe (Failover trunks) do 10
 • i wiele, wiele innych…

Dla modeli:

 • UCM6102
 • UCM6104
 • UCM6108
 • UCM6116
 • UCM6202
 • UCM6204
 • UCM6208
 • UCM6510

UWAGA
Zawsze rób kopię zapasową przed aktualizacją centrali.
Jeżeli centrala posiada wersję oprogramowania 1.0.9.26 lub niższą, zapoznaj się z instrukcją aktualizacji w pliku zmian.

Lista zmian dla UCM6100/UCM6200

Lista zmian dla UCM6510

Pobierz:

Nowy Access Point – GWN7610

Grandstream GWN7610

Firma Grandstream rozszerza działalność na segment sieci WiFi, wprowadzając nowy zarządzany punkt dostępu WiFi

Grandstream GWN7610

Punkt dostępu GWN7610 WiFi AP jest wyposażony we wbudowany kontroler do zarządzania siecią i rozwiązanie 3×3:3 MIMO, zapewnia przepustowość 1,75 Gb/s, niesamowity zasięg i innowacyjne funkcje zabezpieczeń.

Grandstream rozszerza działalność o segment sieci WiFi przez wprowadzenie zarządzanego punktu dostępu WiFi GWN7610.
Ten wysokiej mocy punkt dostępu WiFi 802.11ac dla firm jest pierwszym modelem z rodziny produktów GWN, która wkrótce powiększy się o kolejne punkty dostępu i routery.
Punkt dostępu GWN7610 współpracuje ze wszystkimi routerami/przełącznikami i oferuje liczne przełomowe funkcje, w tym niesamowitą przepustowość sieci, doskonały zasięg sieci, wiodące na rynku funkcje zabezpieczeń i wbudowane funkcje zarządzania siecią bez potrzeby stosowania osobnego kontrolera oraz bez pojedynczych punktów awarii.
Urządzenie sprawdzi się w budynkach biurowych, siedzibach wielopiętrowych, oddziałach, hotelach, szpitalach, ośrodkach konferencyjnych i sklepach.
Punkt dostępu GWN7610 oferuje najwyższą wydajność i najlepszy zestaw funkcji.


Grandstream GWN7610Grandstream GWN7610

Kluczowe funkcje Access Pointa GWN7610:

 • Technologia dwupasmowa 3×3:3 MIMO i złożona architektura antenowa, które zapewniają zmaksymalizowaną przepustowość do 1,75 Gb/s oraz większy zasięg sieci do 175 m
 • Dwa porty gigabitowe z obsługą PoE/PoE+, port USB do obsługi nowych funkcji, takich jak usługa lokalizacyjna i inne zastosowania „Internetu rzeczy”
 • Łatwy w obsłudze wbudowany kontroler przydzielania zasobów (za pośrednictwem interfejsu internetowego) używany do automatycznego wykrywania, automatycznego przydzielania zasobów i rozproszonego zarządzania maksymalnie 50 punktami dostępu w sieci bez potrzeby stosowania osobnego urządzenia/oprogramowania kontrolera oraz bez pojedynczych punktów awarii
 • Wiodące na rynku funkcje zabezpieczeń, których nie mają punkty dostępu WiFi innych firm, w tym unikatowe certyfikaty zabezpieczeń na każdym urządzeniu, szyfrowanie SHA256 i
  silne losowe hasła domyślne na poszczególnych urządzeniach
 • Zaawansowana QoS, zapewniająca małe opóźnienia aplikacji
 • Skuteczne oszczędzanie energii dzięki automatycznemu dostosowaniu mocy po automatycznym wykryciu zasilania PoE lub PoE+
 • Obsługa do 16 identyfikatorów SSID na jedno radio i do 250 równocześnie połączonych klientów WiFi


Access Point GWN7610 jest już dostępny w sprzedaży za pośrednictwem współpracujących z nami sklepów oraz dystrybutorów.

Pozdrawiamy,
Grandstream Polska


Dowiedz się więcej o Access Point GWN7610:


Firmware 1.0.12.19 dla UCM

Pojawił się nowy firmware dla central VoIP serii UCM.
Oprogramowanie w wersji 1.0.12.19 naprawia zauważone błędy, zwiększa stabilność pracy urządzenia, a także przynosi cały szereg nowych funkcjonalności, które jeszcze bardziej pozwalają na dostosowanie komunikacji w firmie do własnych potrzeb.

 

Najważniejsze zmiany:

 • Obsługa CRM (SalesforceCRM/SugarCRM)
 • Rozbudowane kryteria wyszukiwania CDR
 • Usługa budzika
 • Dwucyfrowe Szybkie Wybieranie
 • Przypisanie numeru komórkowego do numeru wewnętrznego
 • Dołączanie numeru wewnętrznego na końcu DOD
 • Włączanie/wyłączanie reguł przychodzących/wychodzących
 • Warunek czasowy dla reguł wychodzących
 • Gorąca Linia dla portów FXS
 • Biała Lista dla trybu Nie Przeszkadzać
 • Możliwość wyłączenia kasowania własnych nagrań
 • Kontrola uprawnień wtrącania się do połączeń
 • Niestandardowe uprawnienia użytkowników
 • Zero-Config: Provisioning urządzeń w innych podsieciach
 • Nielimitowana ilość przekierowań portów w trybie routera
 • Możliwość zmiany MTU
 • Podstawowa obsługa IPv6
 • Przenoszenie konfiguracji pomiędzy wszystkimi modelami centrali UCM
 • i wiele, wiele innych…

 

Dla modeli:

 • UCM6102
 • UCM6104
 • UCM6108
 • UCM6116
 • UCM6202
 • UCM6204
 • UCM6208
 • UCM6510

 

UWAGA
Zawsze rób kopię zapasową przed aktualizacją centrali.
Jeżeli centrala posiada wersję oprogramowania 1.0.9.26 lub niższą, zapoznaj się z instrukcją aktualizacji w pliku zmian.

Lista zmian dla UCM6100/UCM6200

Lista zmian dla UCM6510

Pobierz:

Nowe urządzenia VoIP DECT – DP750 i DP720

Grandstream DP750 & DP720

Firma Grandstream przedstawia nowe, bezprzewodowe rozwiązanie DECT VoIP z szeroką gamą funkcji

Grandstream DP750 & DP720

Bezprzewodowa stacja bazowa DP750 i słuchawka HD DP720 umożliwiają znaczne zwiększenie mobilności użytkownikom w gospodarstwach domowych, małych i średnich firmach, sklepach detalicznych oraz magazynach.

Grandstream wprowadził na rynek nowe bezprzewodowe rozwiązanie telefonii IP w systemie DECT — urządzenia DP750 i DP720.
Urządzenie DP750 to działająca w systemie DECT stacja bazowa VoIP o dużym zasięgu, którą można połączyć z urządzeniem DP720, bezprzewodową słuchawką HD z intuicyjnym systemem operacyjnym, kolorowym wyświetlaczem oraz dźwiękiem w jakości HD. Bogate w funkcje rozwiązanie DECT zwiększa mobilność w przedsiębiorstwach, sklepach detalicznych, magazynach i gospodarstwach domowych wymagających środowiska komunikacyjnego bez ograniczeń, oferującego zaawansowane funkcje.


Kluczowe funkcje stacji bazowej DECT VoIP DP750:Grandstream DP750

 • Każde urządzenie DP750 łączy się z maksymalnie 5 słuchawkami DP720 i obsługuje zasięg do 300 metrów na zewnątrz i 50 metrów w pomieszczeniach
 • Współdzielone konto SIP na wszystkich słuchawkach umożliwia dodanie zunifikowanych funkcji pozwalających użytkownikom odbierać połączenia w dowolnym miejscu, jednocześnie oferując 4 opcje grup dzwonienia zapewniające, że połączenia są zawsze słyszane i odbierane: kołowe, liniowe, równoległe oraz współdzielone
 • Obsługuje maksymalnie 10 różnych kont SIP dla systemu DECT
 • Wbudowane zasilanie POE dla urządzenia DP750
 • Konfiguracja zdalna typu zero configuration podczas używania z centralą IP PBX serii UCM firmy Grandstream ułatwia i przyspiesza definiowanie ustawień i zarządzanie

Kluczowe funkcje słuchawki DECT VoIP DP720:Grandstream DP720

 • Maksymalnie 5 urządzeń DP720 można połączyć z każdą stacją bazową DP750
 • Obsługiwana odległość od urządzenia DP750 to 300 metrów na zewnątrz i 50 metrów w pomieszczeniu
 • Obsługuje do 10 kont SIP/10 linii na słuchawkę i trzykierunkowe konferencje
 • Oferuje intuicyjny system operacyjny z kolorowym wyświetlaczem
 • Wbudowany port słuchawkowy 3,5 mm umożliwia łatwe podłączenie słuchawek; zdejmowany zaczep na pasek
 • Port Micro-USB port umożliwiający ładowanie oraz działanie bez baterii
 • Dźwięk HD zarówno w głośniku, jak i w słuchawkach
 • Obsługuje bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania i oprogramowania układowego

Urządzenia DP720 oraz DP750 są już ogólnie dostępne w sprzedaży za pośrednictwem współpracujących z nami sklepów oraz dystrybutorów.

Pozdrawiamy,
Grandstream Polska


Dowiedz się więcej o urządzeniach VoIP DECT DP750 i DP720:


Firmware 1.0.3.8 dla GVC320x

Dla modeli:

 • GVC3200
 • GVC3202

UWAGA
Jeżeli chcesz pobrać aktualizację dla GVC320x, przeczytaj uważnie listę zmian i upewnij się, że pobierasz prawidłową wersję.
Odnośniki do wersji oprogramowania znajdują się w liście zmian.
Aktualizacja oprogramowania zależy od obecnej wersji oprogramowania na urządzeniu.
Niepoprawne wykonanie aktualizacji lub wgranie niepoprawnej wersji oprogramowania może uszkodzić urządzenie.
Proces pobierania oprogramowania i wykonywania aktualizacji może zająć kilka dłuższych minut – bądź cierpliwy.
Po aktualizacji do 1.0.3.8, zmiana oprogramowania na 1.0.1.18 i niższe nie będzie możliwa.

Lista zmian

Pobierz