Jak tworzyć sieci VLAN za pomocą przełączników serii GWN7800

Jak tworzyć sieci VLAN za pomocą przełączników serii GWN7800

Oryginalnie napisane przez Brian Van Meter i opublikowane na Grandstream Networks

Wraz z postępem technologicznym, sieci w biurach, hotelach, przestrzeniach edukacyjnych i innych branżach stały się bardziej złożone. Telefony, komputery, urządzenia IoT, inteligentne technologie i wiele innych mogą jednocześnie działać w sieci lokalnej (LAN). Może to prowadzić do problemów z bezpieczeństwem, organizacją sieci i skalowalnością. W wyniku tych przeszkód, wirtualne sieci lokalne (VLAN) stały się coraz bardziej popularną funkcją, która może pomóc w podziale sieci fizycznych na wirtualnie zarządzane. W tym wpisie przedstawimy wprowadzenie do tworzenia sieci VLAN za pomocą przełączników GWN warstwy 2+ firmy Grandstream.

 VLANS_Blog_1_Q2_2023

 

Przegląd tworzenia sieci VLAN GWN7800

Tworzenie sieci VLAN zapewnia grupie urządzeń hosta wspólny zestaw wymagań, który pozwala im komunikować się tak, jakby były podłączone do tej samej domeny rozgłoszeniowej, niezależnie od ich fizycznej lokalizacji. Sieć VLAN ma takie same atrybuty jak fizyczna sieć LAN, ale pozwala na grupowanie punktów końcowych, nawet jeśli nie znajdują się one na tym samym przełączniku GWN7800. Podczas tworzenia sieci VLAN na przełączniku Grandstream GWN7800, użytkownik musi najpierw uzyskać dostęp do interfejsu WebGUI za pośrednictwem adresu IP urządzenia lub za pomocą platformy GWN.Cloud lub GWN Manager firmy Grandstream.

Gdy użytkownik uzyska dostęp do interfejsu GUI przełącznika GWN7800, musi przejść do zakładki “VLAN” w ukrytej w menu pod “Switching”. W tym miejscu kliknięcie przycisku “dodaj” pozwoli użytkownikowi zdefiniować identyfikator VLAN, który można zdefiniować jako zakres i/lub indywidualnie. Po utworzeniu identyfikatora można skonfigurować następujące ustawienia:

 • Opis: Krótki komentarz dla sieci VLAN, który można wyświetlić z pozycji listy
 • Typ członka: Wybór pomiędzy usunięciem wszystkich portów GE/LAG z sieci VLAN, przypisaniem wszystkich portów GE/LAG do sieci VLAN lub usunięciem wszystkich uprawnień GE/LAG z sieci VLAN.
 • GE: Wybierz, które porty mają być oznaczone, nieoznaczone lub wybrane.
 • LAG: Wybierz indywidualnie, które porty LAG są oznaczone, nieoznaczone lub niezaznaczone.

 https://www.grandstream.com/hubfs/image-png-Jun-06-2023-09-38-14-8157-PM.png

Podczas konfigurowania sieci VLAN ważne jest, aby w każdym wyborze uwzględnić oznaczony port trunk. Grupowanie urządzeń w sieci VLAN może odbywać się w oparciu o typ urządzenia, działy i wszelkie inne pożądane strategie organizacyjne. Jeśli urządzenie zostanie przeniesione i podłączone do nowego portu, łatwo jest wrócić do tych ustawień i dostosować port lub LAG. Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat portów tagowanych i nieoznakowanych, zapoznaj się z poniższą tabelą.

https://www.grandstream.com/hubfs/undefined.png

 

Ustawienia portów VLAN i klienci portów VLAN

Po utworzeniu sieci VLAN można rozpocząć konfigurację ustawień portów. Zakładka ustawień portu w podmenu VLAN pozwala na konfigurację sieci VLAN na każdym porcie przełącznika GWN7800 i LAG poprzez określenie typu łącza (Trunk, Access i Hybrid), a także domyślnej sieci VLAN lub PVID. Użytkownik może również włączyć filtrowanie przychodzące dla wybranego portu i dodatkowo dla akceptowanego typu ramki. Wszystkie porty i LAG są wyświetlane na liście, a zmiany można wprowadzić, klikając opcję konfiguracji w ustawieniach “Operation”. Można je dostosować zbiorczo, wybierając porty wyświetlane na liście. Ważne jest, aby ustawienia VLAN portu były skonfigurowane tak, aby pasowały do sieci VLAN, które zostały z nimi powiązane podczas początkowego tworzenia sieci VLAN w poprzednim kroku.

Na karcie Port Members w podmenu VLAN użytkownik może wyświetlić oznaczone i nieoznaczone sieci VLAN dla każdego portu i w razie potrzeby dostosować je indywidualnie. Tagged VLANs i untagged VLANs mogą być wprowadzane w zakresie lub oddzielnie.

 

https://documentation.grandstream.com/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-25_16-06-29.png

Dzięki członkostwu w portach i LGD powiązanym z odpowiednimi sieciami VLAN, ruch rozgłoszeniowy i mulitcastowy w całym wdrożeniu będzie teraz podzielony na te sieci VLAN. Dzięki temu ruch pakietów będzie podzielony na segmenty w każdej sieci VLAN, co poprawi wydajność i zmniejszy przeciążenie sieci. Należy również pamiętać, że sieci VLAN muszą być również skonfigurowane na poziomie routera, ponieważ tam odbywa się routing między sieciami VLAN.

Chcesz zapoznać się z pełnym dokumentem technicznym dotyczącym serii GWN7800? Sprawdź bazę wiedzy.

Konfiguracja Voice VLAN i OUI

Voice VLAN to opcjonalne ustawienie, które można skonfigurować specjalnie dla strumieni danych głosowych za pomocą serii przełączników GWN7800. Jest to szczególnie przydatna funkcja podczas wdrażania kompletnego rozwiązania Grandstream z przełącznikami GWN, telefonami IP i UCM IP PBX. Konfigurując sieci Voice VLAN i dodając porty z podłączonymi urządzeniami głosowymi, użytkownik może przeprowadzić konfigurację związaną z QoS dla danych głosowych, zapewniając priorytet transmisji strumieni danych głosowych. Ten krok należy wykonać po skonfigurowaniu sieci VLAN i ustawień portów, jednak później można aktywować funkcję Voice VLAN i rozpocząć wybieranie sieci VLAN, które będą korzystać z tej funkcji.

 

https://documentation.grandstream.com/wp-content/uploads/2022/10/2022-10-25_16-26-21.png

Ostatnią cechą serii GWN7800 są możliwości OUI (Organizationally Unique Identifier). Adres OUI jest unikalnym identyfikatorem przypisanym przez IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) do dostawcy urządzenia. Ta funkcja umożliwia administratorowi sieci określenie marki urządzeń w sieci, co jest szczególnie pomocne w przypadku dużych wdrożeń.

Korzystanie z sieci VLAN serii GWN7800

Dzięki sieciom VLAN skonfigurowanym na urządzeniu z serii GWN7800, sieć organizacji może zostać podzielona na segmenty. Wewnętrzne serwery mogą być zagnieżdżone w tej samej sieci, co ich użytkownicy, aby zapewnić bezpieczeństwo i pewność, że inne działy nie mają do nich dostępu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, dostęp do sieci może być zapewniony określonym grupom urządzeń, a duże przestrzenie fizyczne mogą być połączone w ramach jednej sieci, niezależnie od lokalizacji geograficznej. Seria przełączników warstwy 2+ GWN7800 firmy Grandstream ma wiele innych funkcji, które sprawiają, że jest to idealny wybór do budowy sieci organizacyjnej. Stworzyliśmy 4-częściową serię wideo, która zawiera szczegółowy przegląd możliwości technicznych tej serii. Obejrzyj poniższą listę odtwarzania lub przejdź do naszej strony YouTube i obejrzyj ją tam.

Masz pytania skontaktuj się z nami!

Bezpieczeństwo sieci z Grandstream

Bezpieczeństwo sieci z Grandstream

W obliczu stale rosnących zagrożeń w cyberprzestrzeni, zabezpieczanie infrastruktury sieciowej firm staje się priorytetem. Ataki cybernetyczne mogą prowadzić do utraty danych, przerw w działalności, a nawet poważnych strat finansowych. Wśród narzędzi, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo sieci, znajdują się VPN (Virtual Private Network) oraz nowoczesna technologia WireGuard. Oba rozwiązania pełnią kluczową rolę w ochronie przesyłanych danych przed nieautoryzowanym dostępem.

VPN – ochrona danych w sieci

VPN to technologia, która umożliwia bezpieczne połączenie z Internetem poprzez szyfrowany tunel. Dzięki niej, dane przesyłane pomiędzy użytkownikiem a siecią są chronione przed podsłuchem. VPN jest szczególnie przydatny w przypadku korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, zapewniając prywatność i anonimowość w sieci.

WireGuard – nowoczesne i lekkie rozwiązanie

WireGuard stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych protokołów VPN, takich jak OpenVPN czy IPSec. Charakteryzuje się mniejszą złożonością, co przekłada się na łatwiejszą implementację i konfigurację. Dodatkowo, WireGuard oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym minimalnym wpływie na wydajność sieci.

Najpopularniejsze ataki na infrastrukturę sieciową

 • Ataki typu DDoS (Distributed Denial of Service), które mają na celu zablokowanie dostępu do zasobów sieciowych przez zasypywanie serwera ogromną ilością żądań.
 • Phishing, czyli próby wyłudzenia poufnych informacji (takich jak dane logowania) poprzez podszywanie się pod zaufaną instytucję.
 • Ataki Man-in-the-Middle (MitM), podczas których atakujący przechwytuje i potencjalnie modyfikuje przesyłane dane między dwiema stronami.

Jak VPN i WireGuard zwiększają bezpieczeństwo sieci

Obie technologie znacząco przyczyniają się do zabezpieczenia przesyłanych danych. VPN i WireGuard szyfrują połączenie, uniemożliwiając nieautoryzowany dostęp do przesyłanych informacji. Dzięki temu nawet jeśli dane zostaną przechwycone, będą niezrozumiałe dla osoby atakującej. Ponadto, WireGuard ze względu na swoją nowoczesną architekturę oferuje jeszcze szybsze i bezpieczniejsze połączenia.

Routery sieciowe Grandstream serii GWN700x i GWN70xx

Grandstream oferuje zaawansowane routery sieciowe, które zapewniają solidne zabezpieczenia dla firm. Modele GWN7003/2/1 i GWN7052 oraz GWN7062 są wyposażone w szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo sieci.

 • Zintegrowany firewall: Oba modele posiadają wbudowane zapory sieciowe, które monitorują ruch w sieci i blokują podejrzane działania.
 • Wsparcie dla VPN: Użytkownicy mogą łatwo skonfigurować zarówno tradycyjne połączenia VPN, jak i nowoczesne połączenia WireGuard, co zapewnia dodatkową warstwę ochrony dla danych firmy.
 • Zaawansowane algorytmy szyfrowania: Dzięki obsłudze najnowszych standardów szyfrowania, routery Grandstream zapewniają, że wszystkie przesyłane dane są chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Jak to wszystko skonfigurować?

Grandstream przygotował wideo poradniki krok po kroku jak poprawnie skonfigurować opisywane funkcje.

 • Poradnik konfiguracyjny VPN znajduje się tutaj
 • Poradnik konfiguracyjny WireGuard znajduje się tutaj

WiFi 6 – wszytko co warto wiedzieć!

wszystko o wifi 6 mini
Wszystko o WiFi 6 banner

W dzisiejszym świecie, gdzie Internet jest nieodłączną częścią życia codziennego, technologia WiFi odgrywa kluczową rolę. Z biegiem lat, standardy WiFi ewoluowały, oferując szybsze prędkości, lepszą wydajność i większą stabilność połączeń. Jedną z ciekawych technologii jest WiFi 6, znane również jako 802.11ax, które wprowadza znaczące ulepszenia w porównaniu do poprzednika, WiFi 5 (802.11ac).

Różnice między WiFi 6 a WiFi 5: Główną różnicą jest wydajność. WiFi 6 zapewnia wyższe prędkości transmisji danych, lepszą obsługę sieci w zatłoczonych obszarach oraz większą efektywność energetyczną. Umożliwia to technologia OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access), która pozwala na jednoczesne przesyłanie danych do wielu urządzeń. Dodatkowo, WiFi 6 wykorzystuje technologię MU-MIMO (Multi-User, Multiple Input, Multiple Output) w sposób bardziej zaawansowany niż WiFi 5, umożliwiając jednoczesną komunikację z większą liczbą urządzeń.

Zalety WiFi 6:

 1. Wyższe Prędkości: WiFi 6 oferuje prędkości do 9,6 Gbps, co jest znaczącym skokiem w porównaniu do 3,5 Gbps oferowanych przez WiFi 5.
 2. Lepsza Wydajność w Zatłoczonych Obszarach: Dzięki technologii OFDMA, WiFi 6 lepiej radzi sobie w miejscach, gdzie wiele urządzeń jest podłączonych do tej samej sieci.
 3. Zwiększona Efektywność Energetyczna: Technologia TWT (Target Wake Time) pozwala urządzeniom na planowanie komunikacji z routerem, co redukuje zużycie energii.
 4. Większa Odporność na Zakłócenia: WiFi 6 lepiej radzi sobie z interferencjami sygnału, co jest ważne w środowiskach z dużą ilością sieci WiFi.

WiFi 6 na przykładzie autostrady

Wyobraź sobie, że WiFi 6 to nowa droga, a pojazdy na tej drodze to informacje, które są wysyłane i odbierane przez urządzenia takie jak telefony, tablety i komputery. Teraz porównajmy to do starszej wersji WiFi, czyli WiFi 5.

 1. Więcej pasów ruchu: Jeśli WiFi 5 było jak droga z trzema pasami, to WiFi 6 jest jak autostrada z sześcioma pasami. To oznacza, że więcej informacji (pojazdów) może się poruszać jednocześnie bez tworzenia korków.
 2. Inteligentne zarządzanie ruchem: WiFi 6 jest jak droga z bardzo sprytnym systemem zarządzania ruchem. W starym systemie (WiFi 5), każdy pojazd musiał czekać na swoją kolej, aby się poruszyć. W WiFi 6, system zarządzania wie, jak duży jest każdy pojazd i jak szybko musi dojechać do celu, więc może lepiej zaplanować, który pojazd powinien jechać najpierw, aby wszystko płynnie się poruszało.
 3. Szybsze pojazdy: Pojazdy (informacje) na drodze WiFi 6 mogą jechać szybciej niż na drodze WiFi 5. To oznacza, że informacje docierają do ciebie szybciej i możesz na przykład szybciej pobierać pliki.
 4. Mniej zużycia paliwa: W WiFi 6, pojazdy są bardziej efektywne w zużyciu paliwa. W praktyce oznacza to, że urządzenia, takie jak twój telefon czy tablet, mogą dłużej działać na jednym ładowaniu, ponieważ WiFi 6 pozwala im inteligentniej zarządzać energią.

Tak więc, WiFi 6 to jak nowoczesna autostrada, która pozwala na szybsze i efektywniejsze przemieszczanie się dużej ilości pojazdów (informacji) jednocześnie, zapewniając, że wszystko dociera do celu szybko i bez zbędnych przestojów.

WiFi 6 jest lepszym wyborem dla hoteli z kilku kluczowych powodów:

 1. Obsługa Większej Liczby Urządzeń: Hotele zwykle mają wielu gości, którzy korzystają z wielu urządzeń jednocześnie. WiFi 6, z jego zdolnością do efektywniejszej obsługi wielu połączeń naraz (dzięki technologii MU-MIMO i OFDMA), zapewnia stabilne i szybkie połączenie nawet w środowiskach z dużą liczbą urządzeń. To znaczy, że każdy gość – czy to w swoim pokoju, czy w przestrzeniach wspólnych – może liczyć na solidne połączenie.
 2. Większa Prędkość i Wydajność: WiFi 6 oferuje wyższe prędkości transmisji danych w porównaniu do WiFi 5. Dla hoteli oznacza to, że goście mogą szybciej pobierać pliki, oglądać strumieniowe transmisje wideo w wysokiej jakości oraz korzystać z Internetu bez opóźnień. To szczególnie ważne w przypadku gości biznesowych, którzy potrzebują niezawodnego połączenia do pracy, ale nie tylko.
 3. Lepsze Pokrycie Sygnałem: WiFi 6 jest zaprojektowane tak, aby lepiej radzić sobie z zakłóceniami sygnału i ścianami, co jest typowe dla struktury hoteli. Dzięki temu goście doświadczają lepszego zasięgu i siły sygnału w całym obiekcie.
 4. Zwiększona Efektywność Energetyczna: Funkcja Target Wake Time (TWT) w WiFi 6 pozwala urządzeniom lepiej zarządzać zużyciem baterii, co jest korzystne zarówno dla gości, jak i dla urządzeń IoT wykorzystywanych przez hotel, takich jak inteligentne zamki czy termostaty. Urządzenia mogą pozostawać w stanie gotowości na dłużej, co zmniejsza potrzebę częstego ładowania.
 5. Lepsze Bezpieczeństwo: WiFi 6 wprowadza ulepszone standardy bezpieczeństwa (takie jak WPA3), co jest istotne dla hoteli, które muszą chronić dane osobowe i finansowe swoich gości.
 6. Zwiększenie Zadowolenia Gości: Szybkie i niezawodne połączenie WiFi jest często jednym z kluczowych kryteriów, według których goście oceniają swoje pobyt w hotelu. WiFi 6 poprawia ogólne doświadczenie użytkownika, co może przekładać się na lepsze recenzje i większą lojalność klientów.

Podsumowując, WiFi 6 oferuje znaczące ulepszenia w zakresie prędkości, wydajności, zasięgu, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa, co czyni go idealnym wyborem dla hoteli dążących do zapewnienia najwyższej jakości usług swoim gościom.

Podsumowanie

WiFi 6 to znaczący krok naprzód w technologii bezprzewodowej. Charakteryzuje się zwiększoną przepustowością, lepszą obsługą wielu urządzeń jednocześnie, zwiększonym bezpieczeństwem oraz efektywnością energetyczną. Te ulepszenia sprawiają, że WiFi 6 jest idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych środowisk – od hoteli i firm po jednostki publiczne takie jak szkoły czy biblioteki.

Decyzja o przejściu na rozwiązania WiFi 6 przynosi wiele korzyści. Dla firm i instytucji, gdzie szybkość i niezawodność połączenia są kluczowe, WiFi 6 zapewnia wyższą efektywność operacyjną i możliwość obsługi rosnącej liczby urządzeń IoT. W hotelach, gdzie jakość połączenia bezpośrednio wpływa na satysfakcję gości, WiFi 6 oferuje stabilne i szybkie połączenie, nawet przy dużej liczbie użytkowników. W jednostkach publicznych, WiFi 6 umożliwia lepszą obsługę rosnącej liczby interesariuszy, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i ograniczając koszty operacyjne.

Przejście na WiFi 6 to inwestycja w przyszłość, pozwalająca na lepsze zarządzanie zasobami sieciowymi, poprawę wydajności i zwiększenie ogólnej satysfakcji użytkowników. Dzięki wyższej prędkości, lepszej obsłudze wielu urządzeń i zwiększonemu bezpieczeństwu, WiFi 6 jest technologią, która może przyczynić się do wzrostu produktywności i zadowolenia użytkowników w różnych środowiskach, od biznesu po edukację i obsługę klienta.

Sprawdź nasze urządzenia i przygotuj ofertę przejścia na WiFi 6 już dziś

Po więcej informacji na temat technologii WiFi 6 zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym wszystko jest wyjaśnione przez specjalistów z Grandstream.

Telefony WiFi vs Telefony DECT: Analiza i Porównanie Komunikacji Głosowej w Środowiskach Biurowych i Domowych

Telefony IP dect vs WIFI

W dobie cyfrowej transformacji, wybór odpowiedniej technologii do komunikacji głosowej w miejscu pracy lub w domu może być kluczowym czynnikiem wpływającym na efektywność i wygodę. Nasz szczegółowy artykuł porównuje dwa popularne rozwiązania: telefony IP WiFi i DECT IP, rzucając światło na ich różnice, zalety i ograniczenia. Czy wiesz, które z nich najlepiej pasuje do Twoich potrzeb komunikacyjnych? Czy zastanawiałeś się nad wpływem technologii na jakość połączeń, zasięg, bezpieczeństwo, czy żywotność baterii? Nasze porównanie pomoże Ci dokonać świadomego wyboru, dostarczając cennych wskazówek i analiz. Zapraszamy do lektury, aby odkryć, która technologia – WiFi IP czy DECT IP – jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie lub Twojej organizacji. Przejrzyj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tych innowacyjnych technologiach, aby maksymalizować efektywność Twojej komunikacji bezprzewodowej.

DECT VoIP i WiFi VoIP to dwie czołowe technologie używane do bezprzewodowej komunikacji głosowej, które mają swoje unikalne mocne strony, idealnie dopasowane do różnych potrzeb i środowisk. Oto porównanie, które pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb:

Porównanie technologii głosowych WiFi i Dect:

 1. Podstawa Technologiczna:
  • Telefony WiFi IP: Wykorzystując standardy sieci bezprzewodowej 802.11, te telefony łatwo integrują się z istniejącą infrastrukturą WiFi, oferując elastyczność i wygodę w miejscach, gdzie sieć WiFi jest już zainstalowana.
  • Telefony DECT IP: Korzystają z technologii DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications). Technologia ta jest działa na innej częstotliwości niż WiFi, zwykle około 1,9 GHz w większości regionów.
 2. Zasięg i Pokrycie:
  • Telefony WiFi IP: Zasięg może być zmienny, ale jest łatwo rozszerzalny za pomocą wzmacniaczy WiFi lub dodatkowych punktów dostępu, co czyni je idealnymi dla większych przestrzeni.
  • Telefony DECT IP: Oferują ograniczony zasięg, szczególnie korzystny niewielkich środowiskach, takich jak średniej wielkości biura czy magazyny.
 3. Jakość i Niezawodność Połączeń:
  • Telefony WiFi IP: Jakość połączenia jest zależna od warunków sieci, ale z odpowiednimi konfiguracjami sieciowymi (oddzielne SSID, VLAN dla głosu) mogą zapewnić doskonałą jakość dźwięku.
  • Telefony DECT IP: Zapewniają wyjątkową stabilność połączeń, minimalizując ryzyko zakłóceń, co jest kluczowe w środowiskach, gdzie niezawodność jest na pierwszym miejscu.
 4. Żywotność Baterii:
  • Telefony WiFi IP: Mają krótszą żywotność baterii, co jest kompromisem za ich większą wszechstronność.
  • Telefony DECT IP: Dłuższa żywotność baterii sprawia, że są one praktycznym wyborem w miejscach, gdzie długotrwałe użytkowanie bez ładowania jest ważne.
 5. Skalowalność i Integracja:
  • Telefony WiFi IP: Łatwe do integracji z istniejącą siecią WiFi i odpowiednie dla środowisk, gdzie sieć WiFi jest już na miejscu. Skalowalność zależy od pojemności infrastruktury WiFi. Należy pamiętać, że jeśli mamy rozległą sieć WiFi składającą się z wielu punktów dostępu to muszą one wspierać funkcję roamingu, która pozwala na przełączanie telefonu między punktami bez utraty pakietów. W tym miejscu warto również wspomnieć o funkcji Voice Enterprise, opisywanej przez nas w poprzednim wpisie.
  • Telefony DECT IP: Ich łatwość skalowania dzięki prostemu procesowi rejestracji do stacji bazowej czyni je idealnymi dla szybko rozwijających się firm. Natomiast należy pamiętać o ograniczonej ilości urządzeń, które możemy podpiąć do jednej bazy. W systemie jednobazowym jesteśmy ograniczeni do zasięgu stacji bazowej i wyjście poza zakres anteny skutkuje utratą połączenia.
 6. Bezpieczeństwo:
  • Telefony WiFi IP: Bezpieczeństwo zależy od protokołów sieciowych, ale nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa mogą zapewnić solidną ochronę.
  • Telefony DECT IP: Szyfrowanie i dedykowana częstotliwość zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
 7. Koszt i Wdrożenie:
  • Telefony WiFi IP: Są kosztowo efektywne w miejscach z istniejącą siecią WiFi, zmniejszając potrzebę dodatkowych inwestycji.
  • Telefony DECT IP: Chociaż mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami instalacji stacji bazowej, oferują one niezrównaną jakość i niezawodność, która jest warta inwestycji.

Podsumowanie:

Podsumowując, wybór między telefonami WiFi IP a DECT IP zależy od specyficznych wymagań Twojego środowiska pracy. Telefony WiFi IP są idealne dla dynamicznych, zmieniających się środowisk z rozbudowaną infrastrukturą WiFi, natomiast telefony DECT IP oferują niezrównaną stabilność i jakość połączeń, idealne dla środowisk, gdzie niezawodność jest kluczowa. Rozważ te aspekty, aby dokonać świadomego wyboru najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb komunikacyjnych.

Koniecznie sprawdź nasze rozwiązania: telefony WiFi, telefony Dect oraz Punkty dostępu wspierające wszystkie opisane funckje głosowe.

Voice Enterprise – popraw roaming VoIP!

Voice Enterprice banner
 

Voice Enterprise – innowacyjną technologię, która przedefiniuje sposób, w jaki prowadzimy komunikację biznesową. To nie tylko kolejny gadżet technologiczny, to klucz do bardziej efektywnej, bezpiecznej i zintegrowanej przyszłości komunikacyjnej dla każdej organizacji. Oto główne zalety, które sprawiają, że ta technologia jest niezbędna w nowoczesnym biznesie.Niezrównana Jakość Dźwięku

W świecie biznesu, gdzie każde słowo ma znaczenie, ta funkcja zapewnia krystalicznie czystą jakość dźwięku. To gwarantuje, że każda rozmowa będzie przebiegać płynnie i bez zakłóceń.Łatwa Integracja z Istniejącymi Systemami

Jedną z największych zalet Voice Enterprise jest jej zdolność do bezproblemowej integracji z istniejącymi systemami i aplikacjami. Dzięki temu zarządzanie komunikacją wewnątrz firmy staje się wyjątkowo proste i efektywne.Mobilność i Elastyczność

Voice Enterprise umożliwia pracownikom prowadzenie rozmów służbowych z każdego miejsca, zachowując przy tym profesjonalny wizerunek firmy. Jest to idealne rozwiązanie dla mobilnych zespołów i pracy zdalnej.Bezprecedensowe Bezpieczeństwo

Ochrona danych i poufnych informacji jest kluczowa w każdej firmie. Voice Enterprise oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, chroniąc rozmowy biznesowe przed nieautoryzowanym dostępem.Skalowalność dla Wszystkich Typów Przedsiębiorstw

Bez względu na wielkość firmy, Voice Enterprise doskonale dostosowuje się do zmieniających się potrzeb biznesowych. Jest to rozwiązanie skalowalne, które rośnie razem z Twoją firmą.Efektywność Kosztowa

Oprócz oferowania wyższej jakości i większej funkcjonalności niż tradycyjne systemy telefoniczne, Voice Enterprise pomaga również zmniejszyć koszty operacyjne.Podsumowując, Voice Enterprise to coś więcej niż tylko nowoczesna technologia komunikacyjna. To przyszłość efektywnej i bezpiecznej komunikacji w biznesie, oferująca elastyczność i zaawansowane możliwości dostosowane do potrzeb każdej organizacji. Dla firm poszukujących innowacji i przewagi konkurencyjnej, jest to rozwiązanie nie do pominięcia.Masz urządzenia Grandstream? Sprawdź czy obecnie masz uruchomioną funkcję Voice Enterprise skracającą czas roamingu!

 • Standard 802.11k pomaga klientom przyspieszyć wyszukiwanie pobliskich punktów dostępowych, które są dostępne jako cele roamingu, tworząc zoptymalizowaną listę kanałów. Gdy siła sygnału bieżącego punktu dostępowego słabnie, urządzenie będzie skanować w poszukiwaniu access pointów z tej listy.
 • Gdy urządzenie klienckie przemieszcza się z jednego punktu dostępowego do innego w tej samej sieci, 802.11r wykorzysta funkcję o nazwie Fast Basic Service Transition (FT) w celu szybszego uwierzytelniania. FT działa z zarówno z kluczem wstępnym (PSK), jak i metodami uwierzytelniania 802.1X.
 • 802.11v umożliwia urządzeniom klienckim wymianę informacji o topologii sieci, w tym informacje o środowisku RF, dzięki czemu każde urządzenie odbiorcze wie, w jakiej sieci się porusza, co ułatwia ogólną poprawę sieci bezprzewodowej. Uwaga: 11R jest wymagany dla funkcji “Voice Enterprise”, 11V i 11K są opcjonalne. To pole jest dostępne tylko wtedy, gdy “Tryb zabezpieczeń” jest ustawiony na “WPA/WPA2 lub WPA2”

Po więcej szczegółów odsyłamy do dokumentacji.


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Switche Grandstream – Seria GWN7800

Seria GWN7800 to zarządzane przełączniki sieciowe warstwy 2+, które pozwalają małym i średnim przedsiębiorstwom budować skalowalne, bezpieczne, wysokowydajne i inteligentne sieci biznesowe, które są w pełni zarządzalne. Obsługuje zaawansowane VLAN dla elastycznej i zaawansowanej segmentacji ruchu, zaawansowane QoS dla priorytetyzacji ruchu sieciowego, IGMP Snooping dla optymalizacji wydajności sieci oraz kompleksowe funkcje bezpieczeństwa chroniące przed potencjalnymi atakami. Modele PoE zapewniają inteligentne dynamiczne wyjście PoE do zasilania telefonów IP, kamer IP, punktów dostępu Wi-Fi i innych punktów końcowych PoE. Serią GWN7800 można zarządzać na wiele sposobów, w tym za pomocą kontrolera sieci lokalnej wbudowanego w interfejs. Seria jest również obsługiwana przez GWN.Cloud i GWN Manager, platformę do zarządzania Wi-Fi w chmurze i on-premise.

Pozycjonowanie produktu

Seria GWN7800 – klasy korporacyjnej – to idealne zarządzalne przełączniki sieciowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przełączniki mogą być łatwo zarządzane i konfigurowane poprzez GWN.Cloud lub GWN Manager. Przełączniki GWN7800 posiadają szeroki zakres funkcji, dzięki czemu mogą stanowić szkielet dla każdego punktu dostępowego Wi-Fi lub wdrożenia punktów końcowych IP (takich jak np. telefony serii GRP).

 • 8/16/24 porty Gigabit Ethernet i 2/4 porty Gigabit SFP
 • Inteligentna kontrola zasilania umożliwiająca dynamiczne przydzielanie mocy PoE/PoE+
 • Obsługa wdrażania w sieciach IPv6 i IPv4
 • ARP, IP Source Guard, ochrona DoS, bezpieczeństwo portów i DHCP snooping.
 • Zarządzanie poprzez wbudowany kontroler lub GWN.Cloud i GWN Manager, platformę do zarządzania WiFi w chmurze i on-permise.
 • Wbudowany QoS pozwala na nadanie priorytetu ruchowi sieciowemu

Cechy i korzyści

Olbrzymie możliwości przetwarzania

Przełączniki Grandstream serii GWN7800 posiadają potężne możliwości przetwarzania, dzięki czemu sprawdzą się idealnie jako wydajny szkielet dla każdej sieci. Dzięki funkcjom przetwarzania klasy korporacyjnej, takim jak unicast routing i możliwości przełączania do 46Gbps, przełączniki GWN są idealnym wyborem dla wdrożeń sieciowych.

 • Unicast routing poprzez ACL do routingu komunikacji danych pomiędzy różnymi segmentami sieci. Obsługa serwera i przekaźnika DHCP w celu przydzielenia adresów IP hostom w sieci.
 • GVRP do dynamicznej dystrybucji, rejestracji i propagacji atrybutów VLAN, aby zmniejszyć ilość ręcznej konfiguracji i zapewnić poprawność konfiguracji.
 • QoS, w tym Port Priority, Priority Mapping, Queue Scheduling, Traffic Shaping i Rate Limit.
 • ACL – do rozpoznawania filtrowania pakietów danych poprzez konfigurację reguł dopasowania, operacji przetwarzania i harmonogramów czasowych oraz zapewnienie elastycznych zasad kontroli dostępu.
 • IGMP Snooping i MLD Snooping w celu zaspokojenia potrzeb wieloterminalowego nadzoru wideo HD i wideokonferencji.
 • IPv6 dla przejścia sieci z IPv4 na IPv6

Zarządzanie i Utrzymanie

Przełączniki serii GWN nie tylko posiadają zaawansowane opcje zarządzania poprzez GWN.Cloud i GWN Manager, ale także posiadają szereg narzędzi pomagających monitorować wydajność.

 • Routery mogą być zarządzane przez Web GUI, CLI (Console, Telnet) i SNMP (v1/v2c/v3).
 • Monitorowanie wykorzystania procesora i pamięci. Obsługa popularnych narzędzi sieciowych takich jak Ping, Traceroute, UDLD (TBD) i Copper Test w celu analizy problemów sieciowych.
 • Obsługa RMON, Syslog, statystyki ruchu i sFlow (w toku) dla optymalizacji sieci.
 • LLDP i LLDP-MED do automatycznego wykrywania, dostarczania i zarządzania urządzeniami końcowymi.
 • Zarządzane przez GWN.Cloud, GWN Manager i kontroler Embedded

Zasilanie PoE (tylko modele PoE)

Zasilanie PoE jest zgodne ze standardami IEEE 802.3af/at i spełnia wymagania zasilania dla monitoringu bezpieczeństwa, audio i wideokonferencji, pokrycia sygnałem bezprzewodowym.

 • Obsługa ustawiania zdefiniowanych przez użytkownika okresów czasu w celu kontroli zasilania portu PoE.
 • Ustawianie priorytetów portów PoE; gdy pozostała moc jest niewystarczająca, zasila porty w oparciu o priorytety.
 • Użytkownicy mogą skonfigurować maksymalną moc dozwoloną na port. Maksymalny limit to 30W na port.
 • Dynamiczna negocjacja mocy poprzez LLDP-MED.

 

Scenariusz wdrożenia – najważniejsze informacje

Biura

Małe i średnie biura mogą wykorzystać serię GWN7800 do stworzenia szkieletu sieciowego dla urządzeń Wi-Fi, punktów końcowych IP oraz stacji roboczych. W typowym biurze przełączniki serii GWN7800 najlepiej pasują do warstwy Data Link w odniesieniu do modelu Open Systems Interconnection (model OSI). W typowym wdrożeniu biurowym, które składa się ze stacji roboczych (laptopów lub komputerów), punktów dostępu bezprzewodowego i punktów końcowych IP, takich jak telefony IP, przełączniki GWN7800 zapewnią szybkie połączenie protokołów z różnych węzłów i urządzeń w sieci, wraz z obsługą wszelkich błędów w połączeniu danych z warstwy fizycznej.

Większość biur posiada dużą liczbę urządzeń, które odbierają i wysyłają ogromną ilością danych. Seria GWN7800 posiada wiele możliwości Quality of Service, aby zapewnić wysoką jakość przepływu danych pomiędzy węzłami. Te funkcje QoS są szczególnie krytyczne dla wdrożeń biurowych ze względu na duże zużycie danych, które są istotną częścią operacji biznesowych. Komputery, telefony IP i punkty dostępu do sieci Wi-Fi muszą być w pełni sprawne w każdym momencie dnia, pomimo poziomu danych przesyłanych przez sieć. Funkcje QoS, takie jak Port Priority, Queue Scheduling, Queue Shaping i Rate Limits, umożliwiają punktowi dostępowemu określoną kontrolę priorytetów i kolejności przetwarzania w okresach dużego obciążenia sieci. Główna korzyść z tych funkcji zapewnia, że urządzenia o wysokim priorytecie, takie jak stacje robocze i punkty dostępu Wi-Fi, zawsze otrzymują stabilne i wysokiej jakości połączenie sieciowe pomimo przeciążenia sieci, co ma krytyczne znaczenie dla biur.

Oprócz funkcji Quality of Service, seria GWN7800 posiada potężne możliwości przetwarzania, które przynoszą korzyści biurom. Trzy różne modele, wszystkie z wariantami PoE, oferują łączne możliwości przełączania do 56Gbps z maksymalnie 24 portami Gigabit Ethernet i 4 portami SFP. W przypadku modeli z funkcją PoE, budżet na port wynosi 30W, a całkowity budżet przełącznika PoE wynosi 360W w zależności od modelu. Ponadto można w pełni dostosować bardziej dogłębne funkcje przełączania i przetwarzania, takie jak Port Auto Recovery i Link Aggregation. Razem te możliwości przetwarzania pozwalają jednemu lub kilku przełącznikom GWN7800 zapewnić szybkie połączenie potrzebne do obsługi różnych węzłów stacji roboczych w biurze, punktów dostępu Wi-Fi, telefonów IP, urządzeń IoT i innych. PoE dostarczane z przełącznika pozwalaja dodatkowo na zasilanie urządzeń, ograniczając potrzebę dodatkowej infrastruktury zasilającej.

Edukacja

W przeciwieństwie do biura, typowe wdrożenie edukacyjne musi wspierać stacjonarne stacje robocze dla personelu administracyjnego, kompleksowe środowiska Wi-Fi dla nauczycieli i w niektórych przypadkach uczniów, a także infrastrukturę telefonów IP i urządzeń przywoławczych IP. Podobnie jak w przypadku scenariuszy wdrożeń biurowych, seria przełączników warstwy 2+ GWN7800 firmy Grandstream zapewnia szeroki zakres możliwości i funkcji, które pomagają poprawić doświadczenie wszystkich użytkowników w sieci. Przełączniki te są również idealnym wyborem dla rozwiązań edukacyjnych ze względu na możliwość dostosowania portów, możliwości PoE i pełne dostosowanie dostępu do sieci.

W sieciach edukacyjnych znajduje się wiele różnych urządzeń, z których każde ma swoje własne, unikalne wymagania dotyczące przepustowości. Domofony IP, które są rozmieszczone w każdej klasie i korytarzu nie potrzebują tego samego poziomu priorytetu danych jak punkty dostępowe Wi-Fi, które łączą się ze stacjami roboczymi i innymi urządzeniami Wi-Fi używanymi przez personel, nauczycieli i studentów. Przełączniki warstwy 2+ GWN7800 firmy Grandstream mogą mieć każdy ze swoich portów w pełni dostosowany do typów obsługiwanych urządzeń. Na przykład porty, które łączą się z domofonami IP, albo bezpośrednio, albo z przełącznikiem warstwy 1, który obsługuje domofony IP, mogą mieć ograniczoną przepustowość danych i ustawiony niższy poziom priorytetu, aby nie zajmowały nadmiaru pasma w czasie dużego obciążenia sieci.

Planowanie kolejki to kolejna funkcja, którą można wykorzystać do pomocy w przypadku sieci złożonej z różnych urządzeń. Dzięki harmonogramowi WRR (Weighted Round Robin), porty i LAG mogą być przypisane do ID kolejki od zera do siedmiu. Każda kolejka priorytetowa ma wtedy również przydzieloną określoną przepustowość i świadczy usługi zgodnie z ustawionym poziomem ważności od wysokiego do niskiego. Gdy kolejka o wysokim priorytecie wykorzysta całą przydzieloną przepustowość, jest ona automatycznie przełączana do następnej kolejki priorytetowej itd. Jest to niezwykle pomocna funkcja dla szkół, która pozwala rozdzielić pasmo sieciowe w oparciu o grupy urządzeń o najwyższym priorytecie w okresach dużego przeciążenia sieci, np. między punktami dostępu Wi-Fi obsługującymi stacje robocze a punktami dostępu Wi-Fi obsługującymi sale lekcyjne.

Wreszcie, Power over Ethernet (PoE) jest niezwykle ważną funkcją dla wdrożeń edukacyjnych. Telefony IP i głośniki IP/interkomy mogą być zasilane przez przełącznik GWN7800. Dzięki temu sieć wymaga mniejszej liczby przewodów i zapewnia dodatkową elastyczność w rozmieszczeniu tych urządzeń, które nie są zależne od lokalizacji gniazdek. Mniejsza ilość okablowania pozwala na uzyskanie tańszego rozwiązania, co jest coraz ważniejsze przy pozyskiwaniu ofert w branży edukacyjnej.

Hotele

Hotele to wymagające wdrożenia, w których zazwyczaj znajduje się duża liczba telefonów IP w pokojach gościnnych i punktów dostępu do sieci Wi-Fi rozmieszczonych w całym budynku, aby zapewnić obsługę gości hotelowych i personelu. Dodatkowo, sale konferencyjne, centra biznesowe i biura na zapleczu zwiększają obciążenie sieci i użytkowników, którzy z niej korzystają. Co ważne, punkty dostępowe Wi-Fi w hotelu będą miały okresy bardzo wysokiego wykorzystania sieci zarówno przez personel, jak i gości, co wymaga funkcji QoS, aby zagwarantować wysoką wydajność sieci.

W ramach typowego wdrożenia w hotelu, jeden przełącznik GWN7800 warstwy 2+ może być wdrożony na każdym piętrze, zapewniając zarówno szybkie połączenie sieciowe, jak i zasilanie. Z maksymalnie 24 portami gigabitowymi i każdym portem obsługującym prędkości gigabitowe oraz PoE IEEE 802.3af/at, każdy przełącznik GWN7800 może obsługiwać do 24 pokoi z telefonami IP, a drugi przełącznik GWN jednocześnie obsługuje i dostarcza zasilanie do punktów dostępowych Wi-Fi na danym piętrze. Jak wspominaliśmy w poprzednich scenariuszach wdrożeń, przełącznik GWN7800 posiada funkcje QoS i dostosowywania portów, które pomagają w zarządzaniu połączeniami w sieci. Przełączniki GWN7800 mogą być dodatkowo zarządzane wraz z punktami dostępowymi Wi-Fi GWN za pośrednictwem GWN.Cloud i GWN Manager, darmowych platform zarządzania chmurą GWN firmy Grandstream oraz platform zarządzania on-permis. Umożliwia to łatwą konfigurację, zarządzanie i rozwiązywanie problemów dla wszystkich tych urządzeń w sieci.

Hotele mają tendencję do wysokiego poziomu przeciążenia sieci w zależności od tego, kiedy goście są najczęściej w swoich pokojach i wykorzystują połączenie ethernetowe dla laptopów, oglądają telewizję, która wykorzystuje połączenie Wi-Fi lub ethernetowe, a także używają swoich inteligentnych urządzeń w sieci Wi-Fi dla gości. Ze względu na to zagęszczenie sieci, które jest unikalne dla hoteli, Rate Limiting jest ważną funkcją, o której należy wiedzieć. Funkcja ta może ograniczyć sumę wszystkich pakietów wysyłanych lub odbieranych przez dany port i skutecznie utrzymać maksymalną przepustowość, którą podłączone węzły mogą wykorzystać. Jest to coraz bardziej pomocne we wdrożeniach hotelowych, aby zagwarantować, że dane urządzenie podłączone do portu nie będzie nadmiernie wykorzystywać zasobów sieci i nie zacznie negatywnie wpływać na resztę sieci.

Integracja Grandstream

Punkty dostępowe Wi-Fi

 • Przełącznik z serii GWN7800 może obsługiwać całe wdrożenie punktów dostępowych Grandstream dzięki możliwości przełączania o wysokiej przepustowości oraz modelom obsługującym PoE
 • Zarówno punkty dostępowe Wi-Fi GWN jak i przełączniki w ramach jednego wdrożenia mogą być w pełni zarządzane, konfigurowane i monitorowane za pomocą platformy GWN.Cloud lub GWN Manager firmy Grandstream
 • Funkcje QoS na punktach dostępu i przełącznikach pozwalają utrzymać wysoką wydajność sieci przez cały czas użytkowania.

Zarządzanie siecią

 • Platformy zarządzania Grandstream GWN w chmurze, GWN.Cloud, i on-premise softwaremanagement platform, GWN Manager, są w stanie dodać, skonfigurować i monitorować przełączniki GWN w celu łatwego wdrożenia i rozwiązywania problemów.
 • Przełączniki GWN posiadają również funkcje konserwacji sieci, które mogą być wykorzystane do monitorowania całej sieci urządzeń i zapewnienia jej bezproblemowego działania.

Telefony IP

 • Grandstream posiada wiele telefonów IP, które można połączyć z przełącznikiem GWN w celu zapewnienia płynnej komunikacji.
 • Telefony IP obsługujące PoE mogą być również zasilane przełączniki GWN
 • Automatyczne wykrywanie i priorytetyzacja funkcji QoS może być użyta, aby zapewnić urządzeniom końcowym zawsze stabilną łączność w obciążonych sieciach.

 

Porównywarka telefonów seria GXP vs. GRP

Firma Grandstream z powodzeniem wprowadza na rynek nowe modele telefonów, które zastępują leciwą już serię GXP. Nowsze technologie pozwalają korzystać z urządzeń bezpieczniej, łatwiej i przede wszystkim – niezawodnie. 

Sprawdź porównywarkę różnych modeli żeby poznać odświeżoną serię GRP. Wybrać model, który w pełni zaspokoi potrzeby projektu lub po prostu, ten który wygląda najlepiej.

Link

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego kanału YouTube, poniżej film z pierwszej konfiguracji telefonu z serii GRP.


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Impet Computers iNET MEETING!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Impet Computers

podczas 27 iNET MEETING!

Czekamy na Państwa w dniach 9-11 maja w MCC MAZURKAS Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy.

 

Zachęcamy do spotkań z naszymi ekspertami i przede wszystkim do przyjrzenia się na żywo produktom i rozwiązaniom marki Grandstream.

Nasze stoisko ma numer 12.

Dla wszystkich, którzy nas odwiedzą,

przygotowaliśmy niespodziankę!


Więcej informacji na

https://www.inetmeeting.eu/

Akademia Grandstream – nowy punkt dostępu WiFi GWN7664

DOŁĄCZ DO KURSU ONLINE I ZDOBĄDŹ NOWĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI KIEDY CHCESZ!

Akademia Grandstream

Poznaj GWN7664 – nowy punkt dostępu WiFi 

 

Dołącz do spotkania online już w najbliższy czwartek, 27 stycznia, o godz. 16.30 

 

GWN7664 to najsilniejszy z dotychczasowych punktów dostępu marki Grandstream. Zapewnia dwuzakresową przepustowość bezprzewodową 4×4:4 MU-MIMO i 3,55 Gb/s.  

 

Podczas webinarium Brian Van Meter, Marketing Manager w Greandstrem przedstawi:

>> możliwości techniczne i kluczowe specyfikacje urządzenia

>> potencjalne scenariusze wdrażania

>> najbardziej typowe przypadki wykorzystania punktu dostępowego Wi-Fi 6 GWN7664 

 

Spotkanie potrwa 20 minut. 

Webinarium prowadzone jest w języku angielskim. 


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

tadv/classic-paragraph / –>

Akademia Grandstream – Wdrażanie naszych rozwiązań

DOŁĄCZ DO KURSU ONLINE I ZDOBĄDŹ NOWĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI KIEDY CHCESZ!

Akademia Grandstream – Jak wdrożyć w jednostkach publicznych?

Dołącz do nas 8 grudnia na trzydziestominutowe webinarium żeby dowiedzieć się o wdrażaniu rozwiązań Grandstream w jednostkach publicznych. Po pierwsze, przyjrzymy się niektórym z unikalnych wyzwań, jakie stoją przed samorządami lokalnymi i gminami w zakresie komunikacji, bezpieczeństwa i wymagań Wi-Fi. Następnie omówimy urządzenia i rozwiązania Grandstream, które mogą sprostać tym wymaganiom i to, w jaki sposób są one idealnie dopasowane. Po prezentacji odbędzie się krótka sesja pytań i odpowiedzi.

 

Brian Van Meter, Marketing Manager firmy Grandstream, poruszy poniższe zagadnienia:

 • Scenariusze wdrożeń w jednostkach publicznych i wymagania dotyczące infrastruktury IT
 • Jak wykorzystać specyficzne funkcje i specyfikacje techniczne dla tego pionu wdrożeń
 • Idealne urządzenia Grandstream do wdrożeń w jednostkach publicznych

O kursie

Kurs odbędzie się:

8 grudnia (Środa), godz. 16:30

Czas trwania: 30 minut

KURS W JĘZYKU ANGIELSKIM
MOŻESZ DOŁĄCZYĆ KIEDY CHCESZ
I Z DOWOLNEGO URZĄDZENIA
Szkolenie zakończone przyznaniem certyfikatu!


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Akademia Grandstream GWN

DOŁĄCZ DO KURSU ONLINE I ZDOBĄDŹ NOWĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI KIEDY CHCESZ!

Akademia Grandstream

Czego się nauczysz?

 • Poznasz serię produktów Grandstream GWN76XX
 • Zapoznasz się ze scenariuszami wdrażania punktów dostępu GWN
 • Poznasz wszystkie możliwości i funkcjonalności rozwiązania

O kursie

 • Kurs jest podzielony na 7 lekcji wideo i został przygotowany w taki sposób, aby upewnić się, że zrozumiesz wszelkie szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej, funkcji i usług naszych punktów dostępu z serii GWN76xx. 

KURS W JĘZYKU ANGIELSKIM
MOŻESZ DOŁĄCZYĆ KIEDY CHCESZ
I Z DOWOLNEGO URZĄDZENIA
Szkolenie zakończone przyznaniem certyfikatu!


Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Idealne, interaktywne środowisko pracy!

Wybierz rozwiązania, dzięki którym możesz zarządzać całą komunikacją biznesową w jednej scentralizowanej sieci

SERIA CENTRAL UCM63XX

Centrale UCM63XX obsługują do 3000 użytkowników i mają wbudowane
rozwiązanie do spotkań internetowych i wideokonferencji, które umożliwia
pracownikom łączenie się z komputera stacjonarnego, telefonu
komórkowego, urządzeń z serii GVC i telefonów IP.

Dzięki funkcji RemoteConnect możemy zestawiać bezpieczne połączenia
zdalne, lub zarządzać centralą w chmurze GDMS. Punkt API umożliwia
łączenie centrali z innymi platformami jak np. SalesForce.


Słuchawki USB GVC3005

 • współpracuje z laptopami, komputerami stacjonarnymi i wybranymi telefonami IP.
 • dzięki funkcji HD audio zapewnia wysokiej jakości dźwięk
 • sprawdza się w pracy zdalnej oraz w CallCenter
 • mikrofon z redukcją szumów
 • regulowane pałąki i miękkie poduszki
 • zapewniają wysoki komfort użytkowania
 • dzięki przyciskom umieszczonym na przewodzie można łatwo regulować głośność, wyciszać mikrofon, oraz nawiązywać i przerywać połączenia

Kompaktowy punkt końcowy dla platformy wideokonferencyjnej IPVideoTalk GVC3212

 • zaawansowany aparat z megapikselowym przetwornikiem CMOS, szerokokątnym obiektywem 60 FOV
 • współpracuje z platformą IPVideoTalk firmy Grandstream
 • zintegrowane dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • 2 mikrofony z 3-metrową odległością odbioru, z zaawansowaną technologią tłumienia szumów i redukcją echa akustycznego
 • wbudowana regulowana podstawka do montażu na górze telewizor
 • obsługa bezprzewodowego udostępniania treści Miracast i AirPlay w celu udostępnienia prezentacji uczestnikom konferencji
 • porty 1x HDMI i 2x USB

Odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli ekspert Działu Handlowego Impet Computers. Skontaktuj się z nami: grandstream©impetc.pl tel. +48 22 397-77-50 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30)

Złote zasady efektywnej pracy zdalnej

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pomocny poradnik, który zawiera złote zasady jak zwiększyć efektywność pracy zdalnej.

Dzięki niemu dowiecie się jakie są najważniejsze reguły, które pomagają zwiększyć efektywność pracy zdalnej. Poznacie również narzędzia ułatwią Wasze zadania. Z poradnika dowiecie się:

-Jak zorganizować swoje miejsce pracy

-Co robić aby praca zdalna nie była uciążliwa

-Jak nie pogubić się w natłoku zadań

-Jakie rozwiązania technologiczne możecie zastosować do swojego stylu pracy

https://newsletter.grandstream.pl/

Zachęcamy do pobrania poradnika już dziś!

Nowy Access Point – GWN7600

Grandstream GWN7610

Firma Grandstream wprowadza kolejny model punktu dostępowego WiFi

Grandstream GWN7610

Punkt dostępu GWN7600 WiFi AP jest wyposażony we wbudowany kontroler do zarządzania siecią i rozwiązanie 2×2:2 MIMO, zapewnia przepustowość 1,27 Gb/s, niesamowity zasięg i innowacyjne funkcje zabezpieczeń.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem.

IPVideoTalk Web Meetings

Poznaj nowe rozwiązanie chmurowe IPvideotalk dla Video konferencji, webinariów za darmo !

 

Zalety:

 • Jakość HD dla głosu i wideo
 • dowolna liczba połączeń 1-1
 • współdzielenie ekranu
 • kanał czatu
 • 3 uczestników
 • 3 strumienie wideo
 • Dostęp z dowolnego urządzenia (Windows, Mac, AndroidTM lub IOS)
 • Webinaria (3 kanały video, 50 uczestników)

Wkrótce też dostepne

 • Analityka spotkania
 • Integracja z Youtube oraz Facebook

 

Darmowa możliwość sprawdzenia tylko do 1.października, nie zwlekaj, sprawdź samemu.

Strona usługi IPVideoTalk

Strona rejestracji IPVideoTalk Web Meetings 

Firmware 1.0.13.14 dla UCM

Pojawił się nowy firmware dla central VoIP serii UCM.
Oprogramowanie w wersji 1.0.13.14 naprawia zauważone błędy, zwiększa stabilność pracy urządzenia, a także przynosi cały szereg nowych funkcjonalności, które jeszcze bardziej pozwalają na dostosowanie komunikacji w firmie do własnych potrzeb.

Najważniejsze zmiany:

 • Biała/czarna lista numerów dla IVR
 • Czarna lista dla rozmów wychodzących
 • Rozszerzono łącza rezerwowe (Failover trunks) do 10
 • i wiele, wiele innych…

Dla modeli:

 • UCM6102
 • UCM6104
 • UCM6108
 • UCM6116
 • UCM6202
 • UCM6204
 • UCM6208
 • UCM6510

UWAGA
Zawsze rób kopię zapasową przed aktualizacją centrali.
Jeżeli centrala posiada wersję oprogramowania 1.0.9.26 lub niższą, zapoznaj się z instrukcją aktualizacji w pliku zmian.

Lista zmian dla UCM6100/UCM6200

Lista zmian dla UCM6510

Pobierz:

Nowy Access Point – GWN7610

Grandstream GWN7610

Firma Grandstream rozszerza działalność na segment sieci WiFi, wprowadzając nowy zarządzany punkt dostępu WiFi

Grandstream GWN7610

Punkt dostępu GWN7610 WiFi AP jest wyposażony we wbudowany kontroler do zarządzania siecią i rozwiązanie 3×3:3 MIMO, zapewnia przepustowość 1,75 Gb/s, niesamowity zasięg i innowacyjne funkcje zabezpieczeń.

Grandstream rozszerza działalność o segment sieci WiFi przez wprowadzenie zarządzanego punktu dostępu WiFi GWN7610.
Ten wysokiej mocy punkt dostępu WiFi 802.11ac dla firm jest pierwszym modelem z rodziny produktów GWN, która wkrótce powiększy się o kolejne punkty dostępu i routery.
Punkt dostępu GWN7610 współpracuje ze wszystkimi routerami/przełącznikami i oferuje liczne przełomowe funkcje, w tym niesamowitą przepustowość sieci, doskonały zasięg sieci, wiodące na rynku funkcje zabezpieczeń i wbudowane funkcje zarządzania siecią bez potrzeby stosowania osobnego kontrolera oraz bez pojedynczych punktów awarii.
Urządzenie sprawdzi się w budynkach biurowych, siedzibach wielopiętrowych, oddziałach, hotelach, szpitalach, ośrodkach konferencyjnych i sklepach.
Punkt dostępu GWN7610 oferuje najwyższą wydajność i najlepszy zestaw funkcji.


Grandstream GWN7610Grandstream GWN7610

Kluczowe funkcje Access Pointa GWN7610:

 • Technologia dwupasmowa 3×3:3 MIMO i złożona architektura antenowa, które zapewniają zmaksymalizowaną przepustowość do 1,75 Gb/s oraz większy zasięg sieci do 175 m
 • Dwa porty gigabitowe z obsługą PoE/PoE+, port USB do obsługi nowych funkcji, takich jak usługa lokalizacyjna i inne zastosowania „Internetu rzeczy”
 • Łatwy w obsłudze wbudowany kontroler przydzielania zasobów (za pośrednictwem interfejsu internetowego) używany do automatycznego wykrywania, automatycznego przydzielania zasobów i rozproszonego zarządzania maksymalnie 50 punktami dostępu w sieci bez potrzeby stosowania osobnego urządzenia/oprogramowania kontrolera oraz bez pojedynczych punktów awarii
 • Wiodące na rynku funkcje zabezpieczeń, których nie mają punkty dostępu WiFi innych firm, w tym unikatowe certyfikaty zabezpieczeń na każdym urządzeniu, szyfrowanie SHA256 i
  silne losowe hasła domyślne na poszczególnych urządzeniach
 • Zaawansowana QoS, zapewniająca małe opóźnienia aplikacji
 • Skuteczne oszczędzanie energii dzięki automatycznemu dostosowaniu mocy po automatycznym wykryciu zasilania PoE lub PoE+
 • Obsługa do 16 identyfikatorów SSID na jedno radio i do 250 równocześnie połączonych klientów WiFi


Access Point GWN7610 jest już dostępny w sprzedaży za pośrednictwem współpracujących z nami sklepów oraz dystrybutorów.

Pozdrawiamy,
Grandstream Polska


Dowiedz się więcej o Access Point GWN7610:


Firmware 1.0.12.19 dla UCM

Pojawił się nowy firmware dla central VoIP serii UCM.
Oprogramowanie w wersji 1.0.12.19 naprawia zauważone błędy, zwiększa stabilność pracy urządzenia, a także przynosi cały szereg nowych funkcjonalności, które jeszcze bardziej pozwalają na dostosowanie komunikacji w firmie do własnych potrzeb.

 

Najważniejsze zmiany:

 • Obsługa CRM (SalesforceCRM/SugarCRM)
 • Rozbudowane kryteria wyszukiwania CDR
 • Usługa budzika
 • Dwucyfrowe Szybkie Wybieranie
 • Przypisanie numeru komórkowego do numeru wewnętrznego
 • Dołączanie numeru wewnętrznego na końcu DOD
 • Włączanie/wyłączanie reguł przychodzących/wychodzących
 • Warunek czasowy dla reguł wychodzących
 • Gorąca Linia dla portów FXS
 • Biała Lista dla trybu Nie Przeszkadzać
 • Możliwość wyłączenia kasowania własnych nagrań
 • Kontrola uprawnień wtrącania się do połączeń
 • Niestandardowe uprawnienia użytkowników
 • Zero-Config: Provisioning urządzeń w innych podsieciach
 • Nielimitowana ilość przekierowań portów w trybie routera
 • Możliwość zmiany MTU
 • Podstawowa obsługa IPv6
 • Przenoszenie konfiguracji pomiędzy wszystkimi modelami centrali UCM
 • i wiele, wiele innych…

 

Dla modeli:

 • UCM6102
 • UCM6104
 • UCM6108
 • UCM6116
 • UCM6202
 • UCM6204
 • UCM6208
 • UCM6510

 

UWAGA
Zawsze rób kopię zapasową przed aktualizacją centrali.
Jeżeli centrala posiada wersję oprogramowania 1.0.9.26 lub niższą, zapoznaj się z instrukcją aktualizacji w pliku zmian.

Lista zmian dla UCM6100/UCM6200

Lista zmian dla UCM6510

Pobierz: